Sponsorlu Bağlantılar

Klavyeden Fare imlecini Kontrol Edin..!

341 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda klavye ve fare veri girişlerinde kullanılan çevre birimi olarak bilinmektedir. Klavye’de harf ,rakam ve karakter girişi yaparak , farede ise belirli butonlara basma ile giriş , onaylama veya red etme gibi verileri işleyebilirsiniz. Peki farenin olmadığında veya arızalandığında klavyenizi fare gibi kullanmayı biliyor musunuz? Klavye üzerinde bulunan sağda bulunan sayısal tuş takımını kullanarak mouse istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz yani fare ile yapacağınız şeyleri sayısal tuş takımını kullanarak kontrol edebilirsiniz.

klavye sayısal tuş takımı

aynı zamanda sayısal tuş takımı sayesinde yön tuşları olarak da kullanabileceğinizi unutmayın. Peki sayısal tuş takımını nasıl fareye dönüştürebiliriz. Başlat > Deneti Masası > Erişim Kolaylığı Merkezi  bu adımları izleyerek ayarlara ulaşalım.

klavyeyi fare çevirme

 

Tüm Ayarları Bul > Fare kullanımı kolaylaştır > bu ayarı seçiyoruz. ardından diğer ayarlar penceresi açılacaktır buradaki adım ise ;

fare tuşlarını etkinleştir

 

fareyi klavyeyle denetle > Fare tuşlarını etkinleştir > burada küçük tik kutusunu işaretliyoruz. Fareyi ekranda hareket ettirmek için sayısal tuş takımını kullanmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın