Sponsorlu Bağlantılar

batarya hücre sayısı nasıl öğrenilir?

407 views
Sponsorlu Bağlantılar

dizüstü , laptop , ultrabook kısaca mobil olarak kullandığımız bilgisayarlar batarya ve elektrik adaptörü ile güçlerini almaktadır. pc de kullandığımız bataryayı sağlıklı kullanmak bir o kadar ömürlüdür. Fakat kullandığımız bataryalar hakkında ne kadar bilgimiz var?

pillerin yapısı ve hangi tip piller kullanılır? ayrıca bu kullanılan pillerin hücre sayısı nedir? kaç hücreli batarya kullanılıyoruz bunu nasıl öğrenebiliriz?

pil batarya modeli

batarya hücre sayısı nedir?

pil hücre sayısı , pilin güç kapasitesi ile ilgili doğru orantılı diyebiliriz. Batarya kapasitesi miliwaat saat ( mWh ) olarak kapasitesi belirlenir. Batarya hücre sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi diyebiliriz fakat her batarya’da bu kapasite değişebilir 4 cell hücreli bir batarya belki hücre kapasitesine göre 6 hücreli pilden büyük olma durumu olabilir o yüzden mWh ne kadar fazla ise bataryayı kullanım oranı artacaktır.

Pil Hücre Sayısı Nasıl Öğrenilir?

piyasada hücre sayısı olarak 4-6-8 ve 9 olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. peki bilgisayarda kullandığımız hücre sayısını nasıl öğreniriz? Lityum İyon ( Li-ion ) ayrıca Nikel piller olarak kullanılmaktadır.

programsız öğrenme şansı var mıdır? kaç hücreli olduğunu batarya üzerinde bulunan model ve marka bulunan etiket üzerinden modeline göre web den bakarak öğrenme şansınız var. Fakat herhangi bir program ile bataryanın hücre sayısını bilmek için herhangi bir program bulunması zordur.

Fakat genel olarak değerler aşağı yukarı oynamak sureti ile 35 w = 4 hücreli pil , 50 ile 55 W arası piller 6 hücreli bir yapıya sahiptir. 70 W civarında bir bir batarya 8 hücreli pil için ve 9 hücreli batarya için ise değer 80 watt civarında sağlanmaktadır.

Arama Tags & Etiket ;

pil hücre sayısı nasıl öğrenilir , batarya hücre sayısı nasıl bilinir , hücre sayısını öğrenme , hücre cell sayısı bulma , kolay yoldan hücre kapasitesi nedir , ultrabook pil hücre sayısı öğrenme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın