Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’deki F ve J deki kabarık çizgiler ne işe yarar ?

3.930 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da kullandığınız Klavye üzerindeki F ve J tuşları üzerindeki yatay kabarık çizgi ne işe yaradığını hiç merak ettiniz mi ? Belli bu kabarık çizgiler dikkatinizi çekti veya çekmedi ama mutlaka bu çizgili kabarık işaretlerin bir anlamı ve bir kullanım özelliği mutlaka vardır.

klavye f j tuşları

 

Şimdi gelelim asıl konumuza f tuşu ile j tuşu üzerinde bulunan çizgi ne anlama geliyor ? bununla ilgili hemen açıklamamıza geçelim. 10 parmak klavye kullananların aldığı bir pozisyon için yol gösteren işaretlerdir. yani parmakları klavye üzerine yerleştirdiğinizde bu kabarık tuşları size yazma pozisyonu almanızı sağlayacaktır.

klavye 10 parmak kullanımı

Klavye’de on parmak kullanabilmek için işaret parmakları F ile J tuşlarına gelecek şekilde yer alır böylece diğer parmakları doğru tuş takımlarına yerleştirmiş olunur. Birde görme engelli kişilerin yazı yazabilmesi için doğru tuş takımlarına parmakları yerleştirmek için işaretlerdir.

Arama Tags & Etiket ;

on parmak klavye , görme özürlüler için klavye , körler için klavye , f tuşu , j tuşu , klavyede f tuşu , f tuşu üzerindeki kabarık çizgi , j tuşu üzerindeki kabarık çizgi , klavyedeki kabarık çizginin anlamı ne , keyboard , kabartmalı çizgi , kalın çizgi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavye’deki F ve J deki kabarık çizgiler ne işe yarar ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın