Sponsorlu Bağlantılar

Çalınan Outlook / Hotmail Hesapları Nasıl Geri Alınır ?

767 views
Sponsorlu Bağlantılar

Mevcut kullandığınız outlook & hotmail e-posta adreslerinizi cafe veya başka bir yerde açık bıraktığınızda hacker , bilgisayar korsanları tarafından çalınan veya hacklenen mail adreslerinizi nasıl geri alabilirsiniz ? bununla ilgili sizlere bilgi vermek istiyorum.

Çalınan hesabınızı geri alabilmek için mevcut açtığınız ve kullandığınız e-posta adreslerinizdeki bilgilerin tam olması gerekir veya açtığınız ve açarken doldurduğunuz bilgilerin sorulduğunda tam olarak bilinmesi gerekir. Günlük olarak devamlı kullandığınız mail adreslerinizi güvenliği için telefon doğrulaması ve kişisel bilgilerinizi tam bir şekilde girip güncellemeyi unutmayınız.

https://login.live.com/” adresi üzerinden veya “https://www.outlook.com” yazdığınızda mail adresinize giriş yapmak için açılan panel kısmında giriş yapamıyor , erişim sağlayamıyorsanız o zaman diğer uygulama adımlarına geçeceksiniz.

hacklenmiş outlook hesapları

 

Adres üzerinden kişisel mail adresinizi açamadığınız için “Hesabınıza erişemiyor musunuz?” yazılı link adresini kullanarak diğer panele geçiyoruz.

çalınmış hotmail hesabı

Diğer panelde Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum , alanını işaretliyoruz ve burada Bir neden belirtmemizi istemektedir. seçenekler kısmından size en uygun olan geri bildirim alanını işaretliyoruz veya diğer kısmından 200 karakterlik bir açıklama girebilirsiniz. İleri Butonu kullanarak diğer kurtarma paneline geçiyoruz.

şifre çalınmış hotmail

Bu panelde şifresi çalınmış e-posta adresiniz veya bu hesaba ilişkilendirilmiş telefon numarasını girmeniz gerekecektir. Sonra Görülen karakteri büyüklü ve küçüklü karakterlere göre girin ve ileri butonu kullanarak diğer panele geçiniz.

outlook-hotmail geri alma

Eğer şifresi çalınmış mail adresinize daha önceden ilişkilendirilmiş bir e-posta adresiniz var ise veya giriş için bir kod kullanıyorsanız! bu kod hesaba girişte size facebook kodmatik gibi şifre oluşturan bir koddur öyle bir şey kullanıyorsanız kodum var seçebilirsiniz.

Bende bunların hiçbiri yok olarak seçeneği seçerek devam ederseniz , burada farklı bir iletişim adresi girerek sizinle iletişime geçeceklerdir. Çünkü iki aşamalı doğrulama seçtiğinizde bu alan işe yaramıyor. iletişim için girdiğiniz mail adresine bazı doğrulama isteyecek sorular göndereceklerdir.

eğer ikinci bir mail adresi girdiyseniz bu mail adresinize yeni şifre ve kurtarma link göndereceklerdir. Bu şekilde çalınan mail adresini geri alabilir , kurtarabilirsiniz.

Güvenlik Tedbirleri ;

Size gönderilen resim veya fotoğrafları görmek için yönlendirme yaptığı adresler yani siteler oltalama yöntemi – phishing olarak sahte bir site üzerinden mail adresinizi ve şifrenizi girmenizi isteyerek bilgisayar hacker , korsanların eline geçmesini sağlayabilir. O yüzden size gelen e-postalardaki merak uyandıran mailleri açmayın , e-postaları okumak için link üzerinden giriş yapmayın , tarayıcı üzerinden direk adresi girerek mail adresinize ulaşınız.

Yeni bir mail adresi açtığınızda ve sürekli kullanacaksanız mutlaka telefon sms doğrulaması ve ikinci e-posta adresi oluşturun çalınan mail adresinize yeni bir şifre talep ettiğinizde bu doğrulama adreslerine geleceği için yardımcı olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

çalınan hotmail hesabı , outlook adresini nasıl geri alabilirim , outlook hesabını kurtarma , hesabım çalıntı nasıl geri alabilirim , e-posta adresimi kırdılar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın