Sponsorlu Bağlantılar

klavyede zarf simgesi nasıl yapılır?

4.078 views
Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede sıklıkla kullandığımız simgeler, işaretler kısayol olarak ctrl, shift yada fn tuşları yardımı ile kolaylıkla yapabiliriz. Bunun dışında klavyede olmayan özel işaret, karakterleri yapabilmek için “Karakter Eşlem” veya “Ascii” tablosundan faydalanırız. 

Bu konumuzda yazışmalarda, e-posta, mail’de veya excel, word, metin belgelerinde kullanmak için gerekebilecek özel işaretlerden zarf işareti nasıl yapılır? Bununla ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Klavyede zarf simgesi yapmak için klavye özel yolu olmadığı için karakter eşlem tablosu yardımı ile buradan kopyala+yapıştır yaparak istediğiniz alanda kullanım imkanı sunmaktadır.

Zarf Sembolü Nasıl Yapılır?

  • Win+R tuşlarını kullanarak çalıştır penceresini açıyoruz.
  • Çalıştır Penceresine “Charmap” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

zarf simgesi yapmak için karakter eşlem tablosunda yazı tipi ; Windings tipini seçiyoruz. Unicode kodu : 0x2A dir. bu kodu Unicode’a git : yazan yere yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz. 

zarf işareti klavyede bu şekilde kolaylıkla kopyalama yolu ile istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında yazı tipi Ms PGothic seçerseniz U+2709 zarf sembolü kolaylıkla bu tipten bulabilirsiniz. 

Ayrıca yukarıda simge’den kopyala yapıştır ile istediğiniz alanda kullanmak üzere kullanabilirsiniz. İngilizce karşılığı olarak envelope symbol unicode karşılığıdır. Bunun dışında klavyede arayıp bulamadığınız emoji, smiley veya iconları Emoji Kütüphanesi üzerinden kolaylıkla arama yaparak bulabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda, Windows veya diğer işletim sistemlerinde farklı farklı emojileri buradan bularak kullanabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın