Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Yeni İsrail Şekeli { ₪ } işareti nasıl yapılır

101 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bilgisayar klavyesi kullanarak yeni İsrail şekeli sembolü yapma konusunda bilgi vereceğiz. Pc klavyede sıklıkla kullanılan özel simgeler, semboller Ctrl, Shift, Alt, Alt Gr, Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır.

Klavyede olmayanlar ise karakter eşlem tablosu veya ascii kod tablosu kullanarak yapılmaktadır. Bunlardan biri olan İsrail şekeli simgesi klavyede yapmak için bizde karakter eşlem tablosu kullanacağız.

YENİ İSRAİL ŞEKELİ SEMBOLÜ YAPMA

Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemi başta olmak üzere diğer eski işletim sistemlerinde de aynı yöntem işe yarayacaktır. Şimdi bizim konumuz olan Yeni İsrail Şekeli işareti nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Klavyemizde olmayan özel sembollerden biri olan İsrail para birimi şekel simgesi için karakter eşlem tablosu açarak bu işe başlayalım.

Windows Tuşu + R Harfi ile birlikte bastığınızda Çalıştır Penceresi açılacaktır. Bu pencereye “charmap” komutunu yazınız.

Karşınıza yukarıda gibi bir tablo açılacaktır. Bu tabloda yüzlerce özel semboller, karakterler gelecektir. Şimdi bu tabloda yeni şekel simgesi bulmak bu özel karakterin Unicode U+20AA karşılığı gelmektedir. Bu tabloda yazı tipi Galibri olarak ayarlayın ve “gelişmiş görünüm” olarak kutucuğu ayarlayın.

Unicode’a git yazan kutucuğa 20AA olarak yazdığınızda yeni şekel sembolü kolaylıkla bulabilirsiniz. Buradan sizin yapacağınız Seç ve Kopyala butonu kullanarak panoya kopyaladıktan sonra başta Excel olmak üzere Word, txt metin belgelerinde, blog sayfa, web site kullanabilirsiniz.

Bun bunları yapamam, uğraşamam diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopyala ( ctrl + c ) ve yapıştır ( ctrl + v ) tuşlarını kullanarak istediğiniz alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Yeni İsrail Şekeli sembolü klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın