Sponsorlu Bağlantılar

Google Authenticator iphone’da çalışmıyor sorunu çözümü

92 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımızda Google Authenticator nedir konusunda bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda bazı iphone kullanıcılarının Google Authenticator çalışmadığı hakkında soru sayfamızdan bize soru gönderdiğini ve bizimde bazı araştırmalar yaparak kullanıcılara çözüm önerisi sunarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Google Şifrematik, Android ve İOS için en çok kullanılan iki faktörlü doğrulama araçlarından biridir. Son zamanlarda Google, çevrimiçi hesapların güvenliğini daha da artırmak için bir güncelleme yayınladı. Bazı durumlarda İphone cihazlarda çalışmayı red etti, çalışmayı durdurdu. Hal böyle olduğunda hizmet erişimi sağlayamazsınız.

Bunun için Google Authenticator hatası çözümü için bizde aşağıda sizler için vereceğimiz çözüm önerilerini denemenizde fayda vardır.

GOOGLE AUTHENTİCATOR ÇALIŞMAYI DURDURDU SORUNU ÇÖZÜMÜ

Şimdi bu problem, hata neden kaynaklanıyor Google Authenticator sorunu yaşanıyor bunun için cihazınız üzerinden kontrol etmeniz gereken bazı ayarlar olacaktır.

SAAT VE TARİH

Google Authenticator çalışmayı durdurduğunda cihazın tarih ve saat ayarını kontrol ediniz. Cihazınızın saati ve tarihi yanlışsa ve düzgün senkronize edilmiyorsa Google Authenticator uygulamasında sorunlarla karşılaşılabilir.

Farklı bir zaman diliminde seyahat ediyorsanız telefonunuzun saatini kontrol ediniz. Zaman ve tarih hatasında Geçersiz kod hatası mesajı alınabilmektedir.

İPHONE YENİDEN BAŞLATIN

Bazı yazılımsal hatalar nedeniyle cihaz düzgün çalışmayabilir. Bu aksaklıkların giderilmesini sağlamak için cihazı yeniden başlatınız. Cihazı yeniden başlatarak uygulamayı tekrar kontrol ediniz. Böylece sorunun hala devam edip etmediğini test edebilirsiniz.

GOOGLE AUTHENTİCATOR GÜNCELLEME

Cihazlarda en önemli şey güncellemedir. Cihazınızın sürümünün güncel olup olmadığı ve uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

Uygulamada yeni bir güncelleme var mı kontrol ediniz uygulama güncel değilse Apple Store üzerinden Google Şifrematik güncellemesi yapınız. Güncelleme işlemini kontrol ediniz ve böylece yeniden test etmeye başlayınız.

UYGULAMAYI KALDIRIN YENİDEN YÜKLEYİN

Çalışmayan bir cihaza vurduğunuzda işe yaraması mümkün olduğu gibi, uygulamaları kaldırıp, yeniden yüklemek de işe yarayabilir. Uygulamanın kararlı bir şekilde çalışmadığından bazı sorunlar, hatalar oluşabilmektedir.

Bu nedenle uygulamaları kaldırın ve yeniden yükleyiniz. Böylece Google Authenticator çalışmayı durdurdu sorunu tekrar oluşup oluşmadığını kontrol ediniz.

TAVSİYE VİDEO;

Google Authenticator 2FA çok faktörlü kimlik doğrulama genellikle kararlı bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle bazen hatalar, problemler nedeniyle bunların yedeklenmesi mutlaka gerekmektedir. Yedekleme kodlarını mutlaka bir yere bot alınız.

TAVSİYE YAZI; Google Yıldızlı Şifreleri Görme

Bu konumuzda Google Authenticator sorunu nasıl çözülür, hata nasıl giderilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altından yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın