Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de Windows Tuşu Simgesi Nasıl Yapılır?

490 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda özel işaret ve karakterler nasıl yapılır? kısayol tuşları nedir? konu anlatımda bu yazımızda Windows Tuşu İşareti nasıl yapılır? bunu konu üzerinde anlatım yapmaya çalışacağım. Klavye üzerinde sol alt taraf da dikkatini çekmiştir Windows Tuşu bu işareti excel, word veya metin belgelerinde kullanmak için Windows Tuşu simgesi yapabilirsiniz.

Bu tür özel işaretler klavye üzerinde kısayolu yoktur, windows tuşu simgesi ve buna benzer işaretleri yapabilmek için karakter eşlem tablosu veya ascii kod tablosu kullanabiliriz. 

Windows Tuşu Sembolü için win+r yani windows tuşu ve r tuşlarına birlikte bastığınızda çalıştır penceresi açılacaktır. bu çalıştır penceresine charmap komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

 windows işareti yapmak için karakter eşlem tablosunda yazı tipi olarak wingdings tipi seçmemiz gerekecektir. yazı tipini wingdings seçtikten sonra tablonun en altında windows sembolünü görebilirsiniz. Buradan kopya yapıştır ile istediğiniz alana yapıştırarak kullanabilirsiniz. Karakter Kodu yani Unicode karşılığı 0xFF dir.

windows sembolü işareti bu alandan kopya yapıştır ile excel, word, metin belgesi ve diğer alanlarda kullanıma hazır halde istediğiniz alana yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında ayrıca akıllı telefon emoji klavyesinde ve diğer smiley arayıp bulamadığınız yerde Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilir ve kullanabilirsiniz. 

Arama Tags;

Windows sembolü nasıl yapılır klavyede, Windows İşareti nasıl yapılır?, Windows simgesi nasıl yapılır, Windows Tuşu İşareti Klavyede, Windows unicode 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın