Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Windows Logo’su nasıl yapılır?

1.069 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da sık kullanılan işaretler, simgeler, semboller klavyede kısayol olarak ctrl, shift, alt ve fn tuşlarına birlikte basarak yapabilirsiniz. Bunun dışında klavyede olmayan, yer almayan özel karakterleri ise ascii kod yada karakter eşlem tablosu üzerinden yapmanız mümkündür.

Bu konumuzda klavyede Windows logosu nasıl yapılır? Bunu sizlere detaylı olarak ipucu vermeye çalışacağız. Windows işareti, Windows logo simgesi pc klavyesi üzerinde olmadığı için bizde bunu özel karakter tablomuzda sizlere yapmaya çalışacağız.

Windows Logo Simgesi Nasıl Yapılır?

Klavyede olmayan bu özel simgeyi, karakter eşlem tablosu üzerinden yapacağımız için aşağıdaki adımları izleyerek yapmaya çalışacağız.

  • Win+R tuşlarına birlikte basalım
  • Çalıştır penceresini açıyoruz.
  • Bu pencereye “charmap” komutunu yazalım.
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı Tipi : Hololens şeklinde ayarlayın.

Windows logo işareti Unicode karşılığı U+E782 dir. Bu kodu unicode’a git : yerine yazarak kolaylıkla bulabilirsiniz. Buradan Seç>Kopyala ve yapıştır ile istediğiniz Excel, Word, Metin belgesine yapıştırınız.

Yukarıda alandan kopya ve yapıştır olarak da Windows Logo Sembolünü istediğiniz alanda kullanmak üzere kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında arayıp da bulamadığınız diğer özel sembolleri, simgeleri, karakterleri Emoji Kütüphanesi üzerinden bularak akıllı telefonlarda, tablet, Windows ve diğer cihazlarda kullanmak üzere bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın