Sponsorlu Bağlantılar

Pc’den telefona kablosuz dosya aktarma

4.076 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda farklı yöntemlerle bilgisayardan telefona kablosuz veri transferi, veri aktarması ile ilgili bildiğimiz ya da bilmediğimiz ipuçlarından bahsetmeye çalışacağız.

Günümüz internet devri olduğu için bilgisayarda veya akıllı telefonlarda, tablet’de interneti sıklıkla kullanmaktayız. Bununla birlikte bilgisayara ilginç gördüğümüz konuları indirip ileri ki zamanlarda kullanmak üzere depolaya biliriz.

Bilgisayara indirdiğimiz herhangi bir müzik, fotoğraf, pdf, Word vb. veriyi telefona nasıl aktarmasını yapabiliriz, gönderebiliriz? Tabi ilk başta hemen akıllara usb kablo yardımı ile veri aktarma işlemini yapabiliriz diye gelebilir. Bizim bu konumuzda kablo kullanmadan veri aktarma yöntemleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Kablosuz Veri Aktarma Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan telefona yada tablet’de kablosuz fotoğraf gönderme işlemi, kablosuz müzik gönderme gibi bir çok konuda bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Mail ;

Android, İOS tabanlı telefonlar da en etkili metot mail atmak olabilir bir fotoğraf, müzik, belgeleri bilgisayarınızda telefonda tanımlı kullandığınız bir mail adresine göndererek daha sonra telefona gelen mail adresinden kayıt etmek sureti ile bu gelen veriyi telefona kayıt edebilirsiniz.

  • Anlık Mesajlaşma Uygulamaları ;

Telefonda yüklü ve bilgisayarda da kullandığınız Skype, Facebook Messenger, Viber ve buna benzer kullandığınız uygulamalar üzerinden dosya gönder , dosya al yolu ile bilgisayardan gönderdiğiniz dosyaları telefondan bu uygulamalar üzerinden açarak cihaza kayıt edebilirsiniz.

  • WhatsApp ;

Benim sıklıkla kullandığım yöntemlerden biride budur, iphone kullanıcısı olarak bilgisayardan akıllı telefona dosya gönderme, yükleme biraz zor olduğu için bilgisayara indirdiğim bir video yada fotoğrafı , bilgisayardan açtığım web.whatsapp.com adresi üzerinden kullanmadığım bir whatsapp numarasına gönderiyorum ve telefondan bu sohbet penceresi üzerinden telefonuma kayıt ediyorum. Oldukça başarılı yöntem olarak bunu sıklıkla yapmaktayım.

  • Bulut Teknolojisi ;

Bilgisayardan bulut teknoloji, bulut bilişim için bir çok teknoloji kullanılmaktadır, yandex.disk , Google Drive gibi bulut teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

Bilgisayardan bu alana yükleme yapınız ardından bulut’dan tekrar telefona indirme işlemini yapabilirsiniz. Telefona kablosuz müzik atma işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.  Bu yolda sizin kendinize ait , kendinize has teknolojiden faydalanabilirsiniz.

bilgisayardan telefona kablosuz dosya aktarma işleminde sizin de kendinize göre değişik yollar adımlar mutlaka vardır. Bunların dışında ise Bluetooth özelliği de bu yollardan biridir.

  • Bluetooth ;

bilgisayardan android telefona kablosuz dosya aktarımı diğer adımı budur. Bluetooth yöntemi iphone, ipad cihazlarda pek işe yaramıyor. Bu yöntemi kullanmak için bilgisayarda bluetooth adaptörünün olması gerekmektedir.

Genel’de dizüstü pc, laptop’da yüklü olmakta ama desktop, masaüstü bilgisayar da sonradan adaptör olarak yüklemek sureti ile kullanılmaktadır.

 

Bilgisayardan telefona kablosuz dosya transfer etme için dosya üzerine gelerek sağ tuş yardımı ile Gönder > Bluetooth aygıtı seçiyoruz.

Telefonun bluetooth cihazı ile eşleştikten sonra bu dosyayı kolaylıkla telefon ya da tablete göndererek aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın