Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Sigma işareti { Σ } nasıl yapılır

157 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde Sigma işareti nasıl yapılır [ Σ ] konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayar klavyesinde en çok kullanılan özel karakterler işaretler CTR, ALT, ALT GR, SHİFT veya FN tuş kombinasyonu kullanılarak yapılmaktadır.

Bunun dışında klavye olmayan özel semboller ise Ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır. Bu konumuzda ise klavyede olmayan Sigma simgesi klavye nasıl yapılmaktadır. Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Bunun için farklı yöntemlerimizi sizinle paylaşacağız.

SİGMA SİMGESİ { Σ } NASIL YAPILIR

Ascii kod tablosunda Sigma sembolü yapmak için ALT tuşuna basılı tutarak 2,2,8 sayılarını klavyede tuşlamamız gerekmektedir. Böylelikle bu özel işareti istenilen şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında Karakter eşlem tablosu kullanarak Sigma simgesi yapmak için aşağıda adımlarla nasıl yapılır inceleyelim.

  • Windows Tuşu + R harfi tuşlarına birlikte basın
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutu yazalım ve enter tuşuna basalım.
  • Karakter Eşlem tablosu açılacaktır.
  • Bu tabloda yazı tipi olarak “Segoe UI Symbol” olarak ayarlayınız.
  • Sigma işareti Unicode U+2211 karşılığı gelmektedir.
  • Tabloda Unicode’a Git yazan yere 2211 kodunu yazın ve enter tuşuna basınız.
  • Böylece Sigma işaretini bulacaksınız. Seç ve Kopyala ile bu özel simgeyi kopyalayın.

Kopyalama işlemi sonrasında Word, Excel gibi istenilen yerlerde kullanılmaktadır. Bunun dışında Excel veya Word içinde SİMGE bölümünden de yapabilirsiniz.

SİGMA SİMGESİ WORD DE NASIL YAPILIR

Microsoft Word de Σ Sigma sembolü için Ekle sekmesini üzerinde SİMGE menüsü giriyoruz. Buradan Tüm simgeler > Karakter Kodu yazan yere 2211 kodunu yazdığınızda bu sembolü bulabilir ve Ekle ile Word sayfasına ekleme yapabilirsiniz.

MİCROSOFT EXCEL DE SİGMA İŞARETİNİ YAPMAK

Word programında olduğu gibi Ekle > Simge menüsüne giriyoruz. Burada “Karakter Kodu” kısmına 2211 kodunu yazıyoruz bu işareti kolaylıkla bulabilirsiniz. Buradan EKLE ile EXCEL hücrelerine ekleyebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Bu konumuzda Sigma sembolü klavyede nasıl yapılır bunu yazımızda vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

 

ANAHTAR KELİMELER;

Sigma işareti, Sigma sembolü, Sigma simgesi, Sigma vektörel, Sigma işareti yapmak, Sigma Excel, Sigma Word, Sigma symbol ascii, Sigma işareti, Sigma sembol yapmak, Sigma işareti yapmak, Sigma simgesi oluşturma, nasıl yapılır, nasıl yapılmış Σ İŞARETİ, Σ sembolü, Σ simgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın