Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede sıcak içecek simgesi { ☕ } nasıl yapılır

91 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yakın bir akrabanızı, eşinizi, dostunuzu, arkadaşınızı bir kahve içmeye davet edebilirsiniz. Bunun için bazen sözlerin yerini emojiler almaktadır. Whatsapp, Telegram veya başka bir uygulama üzerinden göndereceğiniz bir kahve fincanı emojisi bir davet sayılabilir.

Bizde bu yazımızda telefonların dışında, Bilgisayar klavyesinde sıcak içecekler veya sıcak kahve fincanı işareti nasıl yapılır, nasıl yapılmış bu konumuzda bahsedeceğim.

Sıklıkla kullandığınız özel karakterler, özel işaretler klavyede Ctrl, Alt, Alt Gr, Fn, Shift tuşlarını kullanılarak yapılabilmektedir. Fakat klavyede olmayan diğer özel semboller Windows tabanlı işletim sistemlerinde ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden yapılmaktadır.

Bunlardan biri olan sıcak içecekleri temsil eden sıcak kahve fincanı sembolü klavyede karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır. Bizde bu yazımızda sıcak kahve fincanı simgesini karakter eşlem tablosunu kullanarak yapılmasını anlatacağız.

SICAK KAHVE FİNCANI KLAVYEDE YAPMA

Bu özel işareti ilk önce karakter eşlem tablosunu açarak yapmaya başlayacağız. Bunun için Windows + R tuşlarına basarak “çalıştır penceresi” açalım.

Daha sonra açılacak karakter eşlem tablosu üzerinde yüzlerce özel, harf, işaret, sembolleri bir arada göreceksiniz. Buradan sıcak içecekler vektörel karakteri nereden ve nasıl bulacağız?

Bu özel karakteri bulmak için Unicode U+2615 özelliğinden yaralanacağız. Yazı tipini Segoe UI symbol olarak ayarlayın.

Daha sonra Gelişmiş görünüm olarak işaretleyin. Ardından Unicode’a git yazan yere 2615 kodunu yazdığınızda bu özel sıcak içecek simgesi bulmak bu kadar kolay olacaktır.

Buradan bulduktan sonra Seç ve Kopya ile panoya kopyaladıktan sonra başta Microsoft Excel, Word, Metin Belgesi ( txt ) kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamıyorum diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopya ve yapıştır ile istenilen alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Artık bir kahve içmek için bu kahve fincanı emojisi’ni sıklıkla kullanırsınız ( : bu konumuzda sıcak içecekler işareti, sıcak kahve fincanı emoji klavyede nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.

Arayıp bulamadığınız özel emojiler, semboller, işaretler, vektörel simgeleri emoji kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu yazımızda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın