Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Perspektif ( ⌆ ) İşareti Nasıl Yapılır?

4 views
Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede özel işaretler nasıl yapılır? konusunda perspektif işareti ⌆ nasıl yapılır? konusunu anlatmaya çalışacağız. ⌆ işareti klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur perspektif simgesi yapabilmek için ascii kod tablosu üzerinden yapabilirsiniz. 

perspektif işareti Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 7 işletim sistemi ve diğer işletim sistemi üzerinden aynı metotla yapabilirler . Win+R tuşlarına birlikte bastığınızda Çalıştır penceresini açabilirsiniz. 

charmap komutunu bu çalıştır penceresini yazın ve enter tuşuna bastığınızda karakter eşlem tablosu açılacaktır. 

perspective-perspektif-isarei-nasil-yapilir-klavyede

Karakter eşlem tablosunda perspektif simgesinin unicode karşılığı U+2306 dir. yukarıda örnek resimde olduğu gibi unicode’a git : yerine bu kodu yazdığınızda hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. 

ayrıca ⌆ simgesini yukarıda kopyala copy(ctrl+c) ve yapıştır paste(ctrl+v) tuşlarını kullanarak istediğiniz excel , word , metin belgesi üzerine yapıştırabilirsiniz.

perspektif sembolü ve diğer sembolleri bu şekilde bulabilirsiniz ayrıca akıllı telefon , tablet veya bilgisayarda kullanmak üzere diğer bulamadığınız Emoji ve Smiley yapabilmek için Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

perspective , perspektif işareti nasıl yapılır , perspektif simgesi klavye , perspektif sembolü , perspektif klavyede , perspektif işareti klavyede ,  perspektif , how to make perspective , ⌆ işareti , ⌆ simgesi , ⌆ nedir , ⌆ semboly , ⌆ sing

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın