Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede pek bilinmeyen tuş ne işe yarar?

1.043 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda bilgisayar klavyesi üzerinde bulunan pek bilmediğimiz, hatta hiç kullanılmayan bu tuş ne işe yarar? bununla ilgili siz takipçilere bilgi vereceğiz. Klavye’de tuşların her birinin bir görevi, işi vardır harf tuşları sayı tuşları, ctrl, alt, shift, caps lock, num lock ve buna örnek vereceğimiz bir çok tuşlar.

Her bir tuşunun kendine ait görevi olduğunu kısayol görevi var ama öyle bir tuş var ki.! bu tuş ne işe yarıyor görevi nedir? nasıl kullanılır? bunu pek bilmiyoruz.! Evet bu klavyedeki tuş fare kullanırken sağ tuşunun yaptığı görevi yapmaktadır.

Bilgisayarda farenin sağ tuşu işe yaramıyor çalışmıyorsa bu tuş sayesinde bu özelliği kullanabilirsiniz, klavyede bu gizli tuş, bilinmeyen tuşu kullandığınız da özellikleri açmaktadır. 

klavyede kullanılmayan tuşlar

windows tuşunun yanında bulunan küçük ok işaretli tuşu farenin imlecini sağ tuş ile açacağınız yere getirdiğiniz de bu tuşa basmakla aynı görevi yapacaktır. Uygulama Tuşu olarak da denilen bu tuşla farenin sağ tuşu ile klavyede uygulama tuşu aynı görevi üstlenmektedir. Bunu denemek sureti ile sizde test ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kısaca farenin sağ tuşunun yerine kullanılan bu özel bir tuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın