Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarım neden e-posta göndermiyor?

894 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda e-posta gönderme sorunu ve çözümü hakkında sizlerden sıklıkla gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sizinde sorularınız varsa tarafımıza sormak ve çözüm cevabına ulaşmak için soru & cevap sayfamızı kullanabilirsiniz. 

sorumuzda e-postayı alıyorum fakat e-posta gönderemiyorum karşı tarafa mailler gitmiyor problemi yaşamaktayım, bununla ilgili hata nerede bu sorunu nasıl çözebilirim? bu konuda sizlere sorunun çözümü ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

e mail gitmiyor?

Bu sorun için hangi e-posta adresi kullanıyor? bu çok önemlidir. Buna örnek olacak olursak Türkiye’de en çok kullanılan e-posta adresleri hotmail ( outlook ), gmail, mynet, yahoo, yandex veya sahip olduğunuz işyeri, okul, veya kendi websitenizin domain ismi ile ilişkili mail adresi ( destek@ademocut.com ) gibi bu mail adresleri ve hangi alanda kullandığınız yer.!!

Eğer web tabanlı mail adresleri mi kullanıyorsunuz? yani mynet adresi için mynet sitesini açıp oradan kullanabilirsiniz fakat birde Microsoft geliştirdiği Outlook yazılımı üzerinden mi mail adresini gönderemiyorsunuz? bu önemlidir.

mail gönderme sorunu hangi alanda yaşanıyor bu önemlidir bunun için yorumlar kısmından mail adresini kullandığınız platform yazarak farklı çözüm yolu sağlamalıyız. Peki e-posta iletişim hatası gönderme hatası için aşağıdaki küçük uygulama adımlarını deneyebilirsiniz.

  • Mail gönderme sorunu yaşanıyor ve siz bilgisayara yüklediğiniz Microsoft Outlook kullanıyorsanız gönderme ve alma protokolunu kontrol etmeniz gerekecektir.
  • Gelen Sunucu ( pop3 ) = 995 
  • Giden Sunucu ( Smtp ) = 465
  • Yukarıda sunucu protokol ayarına sahip olması gerekmektedir. Bu protokol ayarı kullandığınız mail adresine göre değişebilir.!! Bunun için siz hangi e-posta adresini kullanıyorsunuz bunu bize yorumlar kısmından bildiriniz.
  • Karşı taraf kullandığı güvenlik yazılımları nedeniyle gelen mail, gelen e-posta adresini engelleyebilir, örnek bir banka, resmi dairelerin kullandığı güvenlik duvarı bunu engelleyerek size gönderdiğiniz mailler gelmiyor diye söyleyebilir.
  • e mail gitmiyor sorunu yukarıda bazı ayarların tam yapılmadığı için gönderme ve almada sorun yaşanabilmektedir. Bu ayarları yerine getiriniz, eğer web tabanlı mailleri kendi siteleri üzerinden göndermeye çalışıyorsunuz gitmiyorsa sunucu hataları yaşandığından olabilir. Bunun için mevcut kullandığınız mail servislerine geri bildirim yaparak çözümü sağlayabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

e-posta gitmiyor, e posta gitmiyor, e posta sorunu, e-posta gelmiyor, e-posta alma sorunu, e-posta gönderme problemi, e-posta iletişim sorunu, mail gitmiyor, mail gönderilmiyor, mail gönderme problemi, mail gönderme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın