Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Olimpiyat Sembolü Nasıl Yapılır?

789 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda olimpiyat halkaları işareti, klavyede nasıl yapılır? Bu konuda sizlere elimizden geldiği kadarıyla destek vermeye çalışacağız. Bilgisayar klavyesinde sık kullanılan işaretler, simge veya özel karakterler ctrl, shift, alt, fn tuşları kullanılarak yapılmaktadır.

Klavyede bulunmayan özel karakterler ise Windows işletim sisteminde ascii kod tablosunda veya karakter eşlem tablosu üzerinde yapılmaktadır. Pc klavyesi kullanılarak bu konumuzda olimpiyat halkası sembolü yapma konusunda sizlere bu konuda bilgi aktaracağız.

Olimpiyat sembolü klavye yapmak için aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla klavyede yapabiliriz. Halka işareti Unicode karşılığı U+25CB dir.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazın
  • Karakter eşlem tablosu
  • Yazı tipi ; Ms PGothic ayarlayın.
  • Unicode’a git : 25CB yazarak bulunuz.

 

 

Beş halka olarak bilinen olimpiyat halkası sembolü olarak bu alandan seç ve kopyala yaparak istediğiniz alana Excel, Word, Metin Belgesi olarak yapıştırarak kullanabilirsiniz.

○○○○○

Yada beş halkayı yukarıda alandan kopya, yapıştır olarak bu alandan kopyalamasını yaparak kullanabilirsiniz.

Diğer bir konumuzda WhatsApp’da olimpiyat halkası nasıl yapılır? Konusunda bir konumuz var bu konumuzda olimpiyat halkası işaretini yaparak buradan kopyalayarak diğer sosyal ağlarda kullanabilirsiniz.

Olimpiyat Halkasının Anlamı Nedir ;

Olimpiyat halkası ilk kez  1920 yılında kullanılmaya başladı ve Beş Kıtayı temsil eden halkalardan oluşmaktadır.

Mavi Halka : Avrupa’yı

Sarı Halka : Asya’yı

Siyah Halka : Afrika’yı

Yeşil Halka : Avustralya

Kırmızı Halka : Amerika’yı

Yukarıda belirtiğimiz gibi kıtaları renklerine göre temsil etmektedir.

Klavyede olmayan karakterleri, emoji, smiley, ikonları emoji kütüphanesi üzerinden bularak istediğiniz cihazlarda, bilgisayar yada facebook, twitter, instagram ve diğer sosyal ağlarda kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın