Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede oğuz kayı boyu IYI simgesi nasıl yapılır?

3.778 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sonra zamanlarda sıklıkla gördüğümüz ve diriliş dizisinden ve yeni partinin simgesi olarak kayı boyu, oğuz boyunu temsil eden IYI simgesi klavyede nasıl yapılır? Bunu merak eden arkadaşlar için anlatmaya alışacağız.

Bu IYI sembolü tarihten gelen bir anlamı iki ok ve bir yay figürünü tasvir edilmektedir. Bu konumuzda IYI işareti, kayı boyu simgesi, oğuz boyu sembolü olarak yerini alan bu işaret bilgisayar klavyesinde nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Bildiğimiz gibi bilgisayar klavyesinde sıklıkla kullandığımız işaretler kısayol olarak yer almıştır. Bunun dışında özel karakterler klavyede olmadığı için özel karakterleri “karakter eşlem” yada “ascii” kod tablosu üzerinden bu özel karakterleri, emoji yapabileceğimiz bir alandır.

Klavyede özel karakterler için karakter eşlem tablosu açmak ve bu özel işaretleri bu alandan bulabilirsiniz. Şimdi karakter eşlem tablosunu açalım.

Kayı Boyu işareti nasıl yapılır?

Kayı simgesi, oğuz boyu sembolü yapmak için Win+R tuşlarına birlikte basıyoruz. ve Çalıştır penceresini çalıştıralım. Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazalım ve tabloyu açalım.

Yazi Tipi ; Yu Gothic şeklinde ayarlıyoruz. Bu alandan kayı boyu işareti, oğuz boyu simgesi ( IYI ) temsil eden karakterleri bu alandan bulabilirsiniz. 

Tabi buraya kadar özel karakterler, simge, sembol ve emoji nasıl yapılır? Bunu anlatmaya çalıştık, bunun dışında saten IYI buyuk harfler yazarak bu kendiniz de bu simgesi oluşturabilirsiniz.

Bunun dışında Emoji Kütüphanesi üzerinden bilgisayar, akıllı telefon yada diğer işletim sistemlerinde kullanmak için bir çok emoji buradan bulabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın