Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Kardan Adam ( ☃ ) İşareti Nasıl Yapılır

6.626 views
Sponsorlu Bağlantılar

Konuyu yazdığım soğuk ve karsız  bir Kasım ayında klavyede kardan adam nasıl yapılır? bu konu üzerinde duracağız. Klavye tuşları üzerinde özel karakter işaretlerini yapabileceğimiz gibi klavyede bulunmayan işaretleri de karakter eşlem veya ascii kod tablosu üzerinden yapmamız mümkündür. Bu konuda Kardan Adam İşareti ☃ nasıl yapılır bunun anlatımını yapalım.

klavyede-kardan-adam-simgesi-nasil-yapilir

Windows 10 , Windows 7 veya diğer işletim sistemlerinde karakter eşlem özel karakter tablosu için Win+R tuşlarına birlikte bastığımızda Çalıştır Penceresi açalım. Bu pencereye charmap komutunu yazarak tabloyu açıyoruz. 

snowman-kardan-adam-nasil-yapilir-klavyede

tabloda kardan adam simgesi ( snowman ) unicode karşılığı U+2603 dur. Bu kodu Unicode’a git yerine yazdığınızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Buradan kopyala yapıştır yaparak rahatlıkla alabilirsiniz. 

kardan adam sembolü ayrıca yukarıdan kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) tuşlarını kullanarak rahatlıkla istediğiniz excel , word , metin belgesine yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefon veya diğer pc işletim sistemlerinde kullanmak arayıp da bulamadığınız emoji – smiley Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

kardan adam işareti , kardan adam sembolü , kardan adam işareti nasıl yapılır klavyede , kardan işareti windows 10 , Snowman sign , How to make a snowman symbol 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Kardan Adam ( ☃ ) İşareti Nasıl Yapılır (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın