Sponsorlu Bağlantılar

klavyede kapı anahtar simgesi nasıl yapılır?

4.526 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda kapı anahtar işareti klavyede nasıl yapılır? Bununla ilgili olarak ilgilenen arkadaşlara bilgiler vermek istiyorum. Genelde Pc klavyesinde sıklıkla kullandığımız karakter, simgeler kısayol yer almaktadır.

Bu özel karakterleri ctrl, alt, shift, fn tuşlarına birlikte basarak yapabilirsiniz. Fakat klavyede olmayan özel simgeler, sembolleri ascii kod veya karakter eşlem tablosu üzerinden bularak sağlayabilirsiniz. Bizimde bu konumuzda kapı anahtarı sembolü konusunda anlatımız olacaktır.

Klavyede olmayan kapı anahtarı simgesi için aşağıdaki adımları uygulamak suretiyle nasıl yapılacağını şimdi anlatmaya çalışacağız.

Kapı Anahtarı Simgesi Klavye Nasıl Yapılır?

Klavyede olmayan özel simgelerden biri olan bu emoji’yi yapabilmek için karakter eşlem tablosunu kullanarak yapmaya çalışacağız. Bunun için aşağıdaki işlem sırasını takip ederek anahtar emojisini yapmaya çalışalım.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı tipi : Webdings olarak ayarlayın.

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi özel simgelerden anahtar işareti özel kodu : 0xD1 dir. Bunu aratarak kolaylıkla bulabilirsiniz. Karakter eşlem tablosu üzerinden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işareti seç > kopyala yaparak istenilen alanda excel, word, metin belgelerinde yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Anahtar simgesi klavyede bu şekilde yapılmaktadır. Bunun dışında arayıp da bulamadığınız özel simgeleri emoji kütüphanesi üzerinden arayıp bulamadığınız sembolleri buradan bularak istenilen yerlerde kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın