Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Hilal ☾ İşareti Nasıl Yapılır?

28.688 views
Sponsorlu Bağlantılar

Müslümanlığın , İslamı Temsil eden dini motiflerden Hilal İşareti ( ☾ ) ayrıca , matematikte iç içe girmiş iki dairenin merkezlerinin çakışmama durumu ile oluşan şekil semboldür.

Bu konumuzda klavyede özel karakterlerin nasıl yapılır? konusunda Hilal İşareti hakkında bilgi vereceğim. Hilal simgesi klavyede herhangi bir özel kısayolu yoktur. Hilal Simgesini yapabilmek için ascii kod tablosunu veya diğer adıyla karakter eşlem tablosunu kullanarak yapmaya çalışacağız.

Win+R tuşlarına birlikte basıyoruz Çalıştır Penceresi açılacaktır bu pencere charmap komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız. Bu işlemi Windows 10 , Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemleri ve diğer Windows işletim sistemleri için geçerlidir. 

klavyede-hilal-sembolu-nasil-yapilir

Karakter Eşlem Tablosunu açtık bu tabloda Hilal Simgesinin unicode karşılığı U+263E dir. Unicode’a git : yazan yere bu kodu yazdığınızda pratik şekilde bulabilirsiniz. Seç ve Kopyala işlemi ile kolaylıkla kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. 

ayrıca hilal sembolünü yukarıdan kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) şeklinde istediğiniz yere Word , Excel , metin belgesine yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda veya diğer cihazlara arayıpda bulamadığınız emoji , smileyi Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

hilal simgesi nasıl yapılır , hilal sembolü nasıl yapılır , hilal işareti nasıl yapılır , klavyede nasıl , win10 , win7 , hilal işareti klavyede , hilal simgesi klavyede , hilal sembolü klavyede , ☾ işareti , ☾ simgesi , ☾ sembolü , islamın işareti , müslümanlığın işareti , ☾ symbols , ☾ alt code

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın