Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede hashtag ( # ) işareti nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde özel karakter işaretleri nasıl yapılır? konusunda bu anlatımda sosyal ağ platformlarında Facebook, Twitter ve instagam’da sıklıkla kullandığımız hashtag işareti olan # işareti veya diğer adıyla müzikteki diyez simgesi yakın olması anlamında nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız.

# işareti iki çizgi yatay paralel ve iki çizgi paralel şekilde kesişmesi ile oluşan number sing adında verilmektedir. Telefon Klavyesinde bu işaret ide görebilirsiniz.

# simgesi diğer adı’da pound simgesidir. Biz bu konumuzda hashtag işareti veya diğer adıyla numara sembolü bilgisayar klavyesinde nasıl yapılır? bunu sizlere farklı yollar ile anlatmaya çalışacağız.

# işareti nasıl yapılır?

sosyal ağda kullanılan meta işareti etiketlemede kullanılan hashtag sembolü # bilgisayar klavyesinde Alt Gr+3 tuşlarına basmasıyla oluşmaktadır. Klavyede bulunan Alt tuşu ile karıştırmayınız Alt Gr tuşu klavyenin sağ tarafında boşluk tuşu ( space ) yanındadır. 

Bunun dışında klavye’de bulamadığımız bazı özel karakterleri karakter eşlem tablosunu kullanarak bulabiliriz. Bunun için win+r tuşlarına birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresine charmap komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açıyoruz. 

# simgesi unicode olarak karşılığı U+0023 dir. bu işareti bu tabloda bulabilmek için unicode’a git : yazan yere 0023 kodunu yazdığınızda kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Seç ve Kopyala yaparak kolaylıkla istediğiniz alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

#

# sembolü ayrıca yukarıda kopyala , yapıştır şeklinde bu alandan kopyalayarak yapıştırabilirsiniz. bu işareti matematik, müzik , sosyal ağlarda kullanabilirsiniz. # Sembolü dışında arayıp da bulamadığınız diğer emoji, smiley sembolleri Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

matematik eşit ve paralel işareti, müzik keskin işareti, pound sing, hashtag simgesi nasıl yapılır, klavyede # işareti nasıl yapılır, # simgesi klavyede , # sembolü klavyede, # simgesi, # etiket işareti, HTML &#35 , # ne demek , # anlamı ne 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede hashtag ( # ) işareti nasıl yapılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın