Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede hashtag ( # ) işareti nasıl yapılır?

124.314 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde özel karakter işaretleri nasıl yapılır? konusunda bu anlatımda sosyal ağ platformlarında Facebook, Twitter ve instagam’da sıklıkla kullandığımız hashtag işareti olan # işareti veya diğer adıyla müzikteki diyez simgesi yakın olması anlamında nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız.

# işareti iki çizgi yatay paralel ve iki çizgi paralel şekilde kesişmesi ile oluşan number sing adında verilmektedir. Telefon Klavyesinde bu işaret ide görebilirsiniz.

# simgesi diğer adı’da pound simgesidir. Biz bu konumuzda hashtag işareti veya diğer adıyla numara sembolü bilgisayar klavyesinde nasıl yapılır? bunu sizlere farklı yollar ile anlatmaya çalışacağız.

# işareti nasıl yapılır?

sosyal ağda kullanılan meta işareti etiketlemede kullanılan hashtag sembolü # bilgisayar klavyesinde Alt Gr+3 tuşlarına basmasıyla oluşmaktadır. Klavyede bulunan Alt tuşu ile karıştırmayınız Alt Gr tuşu klavyenin sağ tarafında boşluk tuşu ( space ) yanındadır. 

Bunun dışında klavye’de bulamadığımız bazı özel karakterleri karakter eşlem tablosunu kullanarak bulabiliriz. Bunun için win+r tuşlarına birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresine charmap komutunu yazarak karakter eşlem tablosunu açıyoruz. 

# simgesi unicode olarak karşılığı U+0023 dir. bu işareti bu tabloda bulabilmek için unicode’a git : yazan yere 0023 kodunu yazdığınızda kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Seç ve Kopyala yaparak kolaylıkla istediğiniz alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

#

# sembolü ayrıca yukarıda kopyala , yapıştır şeklinde bu alandan kopyalayarak yapıştırabilirsiniz. bu işareti matematik, müzik , sosyal ağlarda kullanabilirsiniz. # Sembolü dışında arayıp da bulamadığınız diğer emoji, smiley sembolleri Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

matematik eşit ve paralel işareti, müzik keskin işareti, pound sing, hashtag simgesi nasıl yapılır, klavyede # işareti nasıl yapılır, # simgesi klavyede , # sembolü klavyede, # simgesi, # etiket işareti, HTML &#35 , # ne demek , # anlamı ne 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede hashtag ( # ) işareti nasıl yapılır? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Vallahi ben bilgisayara format attıktan sonra klavyede Alt Gr+ 3 veya ^^ iki tane böyle işaret çıkıyor. Sırf alt la deneyince hiç tepki yok shift te de aynı nasıl çözeceğim çalıştırla uğraşamam her zamman çok kullanacağım bi sembol python kullanıyorum

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın