Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede göz kulak işareti nasıl yapılır?

2.464 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda özel simgeler, emojiler konusunda göz ve kulak işaretlerinin nasıl yapılacağına dair bilgiler vermeye çalışacağız.

Klavye sıklıkla kullandığımız işaretler, karakter ve simgeler kısayol olarak yerini almıştır. Fakat klavyede olmayan özel işaretler vardır ki bunları klavyede yapmak biraz zordur. Bizde klavye olmayan özel simgeleri, işareti nasıl yaparız? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Bu konumuzda göz kulak işareti klavyede yapma konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek bu özel karakteri kolaylıkla yapabiliriz. Klavyede özel simgeleri alt, alt gr, shift, ctrl ya da fn tuşları sayesinde kolaylıkla yapabiliriz.

Göz kulak simgesi klavyede olmadığı için karakter eşlem tablosu ile yapmaya çalışacağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek bu sembolü yapmaya çalışacağız.

Göz ve kulak sembolü nasıl yapılır?

Göz işareti ve kulak simgesi aynı anda birlikte kullanılan bir simge üzerinde duracağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek göz işareti ve kulak işareti bu alandan yapabilirsiniz.

  • Win + r tuşlarına birlikte basınız
  • Çalıştır penceresi açılacak
  • Bu alana charmap komutunu yazınız
  • Karakter eşlem tablosu açılacaktır.
  • Yazı tipi : Webdings olarak ayarlayın

Karakter eşlem tablosunda göz simgesi karakter kodu : 0x4E , kulak simgesi kara kodu : 0x4F olarak bu tablo üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bununla birlikte göz işareti illuminati olarak arama yapmakta olan kullanıcılar için burada göz sembolünü kullanabilirler.

Bu tablodan alacağınız göz sembolü ve kulak sembolünü istenilen word, excel ya da metin belgelerinde kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda göz işareti klavyede nasıl yapılır? Klavye olmayan bu özel karakterler ve simgeleri yapabilmek için gerekli olan adımları sizlere anlatmaya çalıştık. Bununla birlikte arayıp da bulamadığınız emoji, emiley, ikonlar için emoji kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilir ve akıllı telefonlarda, tablet, bilgisayar ve diğer cihazlarda kullanabilirsiniz.

Göz işaretinin Anlamı Nedir?

Define işlerinde göz işaretinin anlamı vardır. Kadın figürlerinde göz nereye bakıyorsa orada bir işaret gizlidir. Erkeklerde göz işareti pek bir şey ifade etmeye bilir çünkü yer belirlemede farklı değişik, uzuvlar yer belirlemede kullanılabilir.

Arama Tags & Etiket

Göz işareti, göz simgesi, göz sembolü, klavyede göz işareti, kulak işareti, kulak sembolü, kulak simgesi, kulak emoji, göz emoji , klavyede yapma, göz işareti nasıl yapılır, define işaretleri, hazine işaretleri, gömü işaretleri, altın gömü işaretleri, defineci işaretleri, define sembolleri

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın