Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Erkek ♂ İşareti Nasıl Yapılır?

24.745 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesi kullanarak Cinsiyet Simgesi olarak Erkek işareti nasıl yapılır? bununla bilgi aktaracağım. Cinsiyetleri belirleyen , cinsiyet ayırt etmek için erkek veya kadın olduğunu belirtmek amaçlı olarak semboller kullanılır. Bu simgelerden biride erkek simgesi olarak kullanılan yuvarlak üzerine sağa doğru ok ♂ işaretidir. ♂ işareti erkek veya bay olduğunu belirten simgedir. Bizde bu konuda bilgisayarda ♂ işareti nasıl yapılır? bununla ilgili basit ve kolay yoldan anlatmaya çalışacağım.

kadin-ve-erkek-isareti

Akıllı telefonlarda android veya ios işletim sistemlerinde emoji klavyesi üzerinde yapabilirsiniz. bilgisayar klavyesi üzerinde bunu direkt olarak yapamazsınız sadece ascii kod tablosu üzerinde bu özel işareti yapmanız mümkündür. Şimdi bu işareti yapmak için işletim sisteminiz ne olursa olsun Windows 10 veya Windows 7 olsun Başlat > Tüm programlar > Donatılar > Sistem Araçları > karakter eşlem adımlarını takip ederek Ascii Kod Tablosunu açabilirsiniz.

klavyede-erkek-simgesi

 

Bu özel tabloda erkek simgesinin UniCode karşılığı U+2642 dir. Gelişmiş Görünüm kısmında unicode git yazan yere 2642 yazarak bu simgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise ve kolay kolu kopyala – copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v ) dir.

benim sitem üzerinden bu işareti kopyala yapıştır yaparak istediğiniz sayfaya word , excel , txt dosyalarına kopyalama yapabilirsiniz. Ayrıca bulamadığınız diğer klavye özel işaretleri için kütüphane üzerinden erişebilirsiniz. Emoji Kütüphane bu adres üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

erkek işareti nasıl yapılır , erkek simgesi nasıl yapılır , erkek sembolü nasıl yapılır , bay işareti , bay sembolü , bay simgesi , klavyede nasıl yapılır , klavye özel işaretleri ,erkek simgesi , erkek işareti , erkek sembolü , kadın ve erkek işareti , dişi erkek semboller, mars erkeği simgesi , mars erkek işareti

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın