Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Messenger Sohbet Simgelerinin Anlamı Nedir

10.163 views
Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Kullanıcıları mobil cihazlarda iphone olsun android cihazlar olsun sohbet edebilmek için Facebook Messenger kullanmaları gerekmektedir. Messenger uygulaması kullanırken , diğer anlık mesajlaşma programlarında olduğu gibi örnek olarak Whatsapp sohbetlerinde mesajların iletilmesi , okunması gibi bazı işaretler dikkatinizi çekmiştir.

facebook-messenger-isaretlerinin-anlami-nedir

Facebook Messenger sohbetlerinde gördüğünüz bu simgeler , işaretler neyi ifade etmektedir , bunların anlamları nedir? Bununla ilgili aşağıdaki bilgiler aradığınız soruya cevap verecektir.

Messenger Sohbet İşaretlerinin Anlamı Nedir?

mavi-yuvarlak-daire-facebook-messenger

Facebook Messenger Sohbet içerisinde Mavi yuvarlak işaret , içi boş daire simgesi gönderdiğiniz mesajınızın gönderiliyor olduğunu belirtmektedir.

mavi-daire-icinde-onay-isareti-facebook-messenger

Facebook Messenger sohbetinde mavi daire sembolü işareti içinde onay işareti ( tik ) gördüğünüzde gönderdiğiniz mesajlarınız karşı kullanıcıya iletildiği anlamına gelmektedir.

mavi-daire-icin-dolu-mavi-tik-isareti-facebook-messenger

Facebook Sohbetleri içinde bu işareti görüyorsanız mesajınız gittiğini anlamına gelmektedir. Mesajınızın gönderildiği ve okunduğu anlamına geldiğini belirten bir işarettir.

profil-resmi-isareti-facebook-messenger

Facebook Messenger Sohbetlerinde karşı tarafa gönderdiğiniz mesajları profilde kişinin okuduğunu belirten işarettir.

Facebook Messenger uygulamasında Ana Menü’de kullanıcıların hemen yanında messenger işaretinin olması o kişinin aktif messenger kullanıcı olduğunu belirtmektedir. Eğer Facebook Profil resmi varsa cihazında messenger yüklü değildir anlamı içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Facebook Messenger Sohbet Simgelerinin Anlamı Nedir (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın