Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Messenger Sohbet Simgelerinin Anlamı Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Kullanıcıları mobil cihazlarda iphone olsun android cihazlar olsun sohbet edebilmek için Facebook Messenger kullanmaları gerekmektedir. Messenger uygulaması kullanırken , diğer anlık mesajlaşma programlarında olduğu gibi örnek olarak Whatsapp sohbetlerinde mesajların iletilmesi , okunması gibi bazı işaretler dikkatinizi çekmiştir.

facebook-messenger-isaretlerinin-anlami-nedir

Facebook Messenger sohbetlerinde gördüğünüz bu simgeler , işaretler neyi ifade etmektedir , bunların anlamları nedir? Bununla ilgili aşağıdaki bilgiler aradığınız soruya cevap verecektir.

Messenger Sohbet İşaretlerinin Anlamı Nedir?

mavi-yuvarlak-daire-facebook-messenger

Facebook Messenger Sohbet içerisinde Mavi yuvarlak işaret , içi boş daire simgesi gönderdiğiniz mesajınızın gönderiliyor olduğunu belirtmektedir.

mavi-daire-icinde-onay-isareti-facebook-messenger

Facebook Messenger sohbetinde mavi daire sembolü işareti içinde onay işareti ( tik ) gördüğünüzde gönderdiğiniz mesajlarınız karşı kullanıcıya iletildiği anlamına gelmektedir.

mavi-daire-icin-dolu-mavi-tik-isareti-facebook-messenger

Facebook Sohbetleri içinde bu işareti görüyorsanız mesajınız gittiğini anlamına gelmektedir. Mesajınızın gönderildiği ve okunduğu anlamına geldiğini belirten bir işarettir.

profil-resmi-isareti-facebook-messenger

Facebook Messenger Sohbetlerinde karşı tarafa gönderdiğiniz mesajları profilde kişinin okuduğunu belirten işarettir.

Facebook Messenger uygulamasında Ana Menü’de kullanıcıların hemen yanında messenger işaretinin olması o kişinin aktif messenger kullanıcı olduğunu belirtmektedir. Eğer Facebook Profil resmi varsa cihazında messenger yüklü değildir anlamı içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Facebook Messenger Sohbet Simgelerinin Anlamı Nedir (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın