Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Çin Yuanı { ¥ } simgesi nasıl yapılır?

1.331 views
Sponsorlu Bağlantılar

Çin merkez bankası tarafından basılan ve Çin’in resmi para birimi olan Çin Yuanı simgesi olan ¥ işareti klavyede kullanılarak nasıl yapılır? Bununla ilgili ipuçları vermeye çalışacağız. Bilgisayar klavyesi üzerinde sıklıkla kullandığımız bazı karakterleri kısayol olarak bulabilirsiniz.

Klavye üzerinde bulamadığınız özel karakter, sembolleri ise karakter eşlem tablosu, ascii kod tablosu üzerinden bulabilirsiniz. Bu anlatımda Çin para birimi Çin Yuanı sembolü veya RMB ( Ren Min Bi ) işareti klavyede kullanarak yapılması konusunda aşağıdaki anlatım üzerinden bulabilirsiniz.

Çin Yuanı İşareti Nasıl Yapılır?

Pc’de çin para birimi Yuanı sembolü için özel karakter eşlem tablosunu kullanacağız. Bunun için bu tabloyu açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Win+R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “Charmap” komutu yazın ve enter tuşuna basınız.
  • Karakter eşlem tablosu açılacak.
  • Yazı Tipi ; Arial Black şeklinde ayarlayın.

Çin yuan sembolü unicode karşılığı U+00A5 olarak geçmektedir. Tablo üzerinde “Ters Eğik Çizgi” olarak görebilirsiniz. Kolay yoldan bulmak için gelişmiş aramalarda “Unicode’a git : 00A5 kodunu yazarak Çin yuan simgesini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu alandan Seç > Kopyala yaptık’dan sonra istediğiniz Excel, Word, Metin Belgesi yapıştırabilirsiniz. Bunun dışında Japon Yen işareti olarak da kullanılan bu simgesi aşağıdaki alandan kopyala, yapıştır şeklinde istenilen alana kullanabilirsiniz.

¥

Çin Yuanı simgesi kopya ve yapıştır ile yukarıda alandan alabilirsiniz. Klavyede çin yuanı yukarıda özel karakter eşlem tablosu üzerinden alarak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında klavyede bulamadığınız özel emoji, smiley, ikonları Emoji Kütüphanesi üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz. pc klavyede çin yuanı işareti bu yollarla yapmanız çok kolay olmaktadır. 

Arama Tags & Etiket;

çin yuanı işareti klavyede, çin yuanı simgesi pc’de, ¥ işareti, ¥ sembolü, ¥ nedir, işareti klavyede, çin para birimi, RMB işareti, yuan sign, Renminbi işareti, Renminbi sembolü, Renminbi para birimi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın