Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Çiçek ✿ İşareti Nasıl Yapılır

2.299 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sohbet ederken veya , bir yazı paylaştığınızda duygu ve düşüncelerimizi küçük smiley , emoji karakterleri ile ifa etmekteyiz. Bu emojileri akıllı telefonlarımızın emoji klavyesi üzerinden yapabileceğimiz gibi bilgisayarda klavye tuşlarını kullanarak da yapabiliriz. Bazı özel karakterler klavye üzerinden bazıları ise ascii kod tablosunu kullanarak yapabiliriz.

Bu anlatımda çiçek işareti nasıl yapılır? bununla ilgili olarak anlatım yapacağım. Bilgisayar klavyesi üzerinde çiçek simgesi ile ilgili herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Bu yüzden karakter eşlem – charmaps tablosu üzerinden anlatmaya çalışacağım. Windows 10 veya Windows  7 ve diğer işletim sitemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımlarını takip ederek bu tabloya erişebiliriz.

bilgisayar-klavyesinde-cicek-isareti-nasil-yapilir

 

Ascii kod tablosunda çiçek sembolünü yapabilmek için Unicode karşılığı olarak U+273E , 2740 , 2741 kodları çiçek figürlerini yapabilirsiniz. Bu tabloda çiçek işaretleri için ms gothic yazı karakterlerini seçmeniz yeterli olacaktır.

❁       ❁     ✿ 

sembolleri yaparak istediğiniz word ( doc ) dosyası , excel ( xls , xlsx ) ve metin dosyası ( txt ) dosyalarında kullanabilirsiniz.  Ayrıca en pratik yol ise kopyala yapıştır yöntemidir. Bu yöntem ile kopyala – cop ( ctrl+c) tuşları ile ve yapıştır – paste (ctrl+v) tuşları ile buradan veya herhangi bir başka yerden alabilir ve istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bir başka yol ise arayıp da bulamadığınız daha ilginç emojiler için Emoji Kütüphanesi sayesinde bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

klavyede çiçek işareti nasıl yapılır , klavyede çiçek sembolü nasıl yapılır , klavyede çiçek simgesi nasıl yapılır , klavyede çiçek figürü nasıl yapılır , flower icon , how flowers mark , altı petallı siyah ve beyaz çiçek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın