Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Çap İşareti ( Ø ) Nasıl Yapılır?

137.988 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda klavyede özel karakter işaretlerinden biri olan Çap İşareti nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Matematik hesaplamalarında sıklıkla kullandığımız Ø Çap Simgesi , Çap Sembolü klavye üzerinde herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Bu durumda klavyede bulunmayan özel karakterler, işaretleri bilgisayarımızın özellikleri olan karakter eşlem veya ascii kod tablosu üzerinden yapabiliriz. 

Windows 10, Windows 7, veya diğer işletim sistemlerinde hiç değişmeyen adımlar ile çap işareti kolaylıkla yapabiliriz. Klavyede win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açarak bu pencereye charmap komutu yazarak “Karakter Eşlem” tablosunu açabiliriz. 

karakter eşlem tablosunda Çap Sembolü unicode karşılığı U+2205 dir. Bu işareti resimde görüldüğü gibi Unicode’a git : yerine yazdığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun dışında Ascii Kod tablosunda çap simgesi yapmak için Alt tuşuna basılı tutarken 157 tuşlarını basarak Ø işareti yapabilirsiniz. ( Alt+157 )

Ø

Bunun dışında ayrıca yukarıdan kopyala+yapıştır yaparak excel , word , metin belgesi veya diğer dosyalara yapıştırabilirsiniz. Akıllı Telefonlar veya Bilgisayarda yapamadığınız veya bulamadığınız emoji , smiley karakterlerinizi Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Arama Tags ;

çap işareti nasıl yapılır , çap simgesi nasıl yapılır , çap sembolü nasıl yapılır , çap işareti klavyede , çap emoji , çap simgesi klavyede , çap işareti windows 10, empty set , how to make empty

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Çap İşareti ( Ø ) Nasıl Yapılır? (6 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Büyük çap işareti için Alt+157 yapıyorum. Küçük çap işareti için de Alt+155 yapıyorum.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın