Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Bluetooth İşareti Nasıl Yapılır?

1.760 views
Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bir kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan bağlantı kurmayı sağlayan teknolojiye Bluetooth adı verilmektedir. Günümüz teknoloji çağı son hızla devam etmektedir daha önceki telefon teknolojisinde kızıl ötesi bağlantısı ardından bluetooth ( mavi diş ) ile bağlantı cihazlar arasında iletişim sağlanmaya devam etmektedir.

Bu konumuzda hala kullanılan ve araçlarda, cep telefonu, müzik kutularında ve aklımıza gelmeyen bir çok teknolojik ürünlerde kullanılan Bluetooth ( mavi diş ) işareti klavyede nasıl yapılır? Bunu sizlere açıklamaya çalışacağız.

Bluetooth işareti herhangi bir teknolojik yazıda, Excel, Word ya da bir metin belgesi içerisinde yazılarınızda kullanabilirsiniz.

Klavyede sıklıkla kullanılan simgeler, semboller klavyede ctrl, shift ya da alt tuşları sayesinde kullanılmaktadır. Özel karakterler vardır ki bunlarda ascii kod tablosu yardımı ile ya da karakter eşlem tablosu üzerinden yapılmaktadır. Bluetooth simgesi klavyede yapabilmek için bizde karakter eşlem tablosu üzerinden yapacağız. Aşağıda vereceğimiz adımlar sayesinde sizde kolaylıkla yapabilir ve istediğiniz alanda kopyala, yapıştır şeklinde kullanabilirsiniz.

Bluetooth işareti nasıl yapılır?

  • Win+R tuşları yardımı ile çalıştır penceremizi açıyoruz.
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız.
  • Karakter Eşlem tablosu açılacaktır.

Bluetooth sembolü tabloda yazı tipi olarak Hololens şeklinde ayarlayınız. Bu yazı tipi üzerinden onlarda teknolojik simgeleri bulabilirsiniz. Mavi diş simgesi işareti Unicode karşılığı U+E702 dir. Bu işareti kolaylıkla bulmak için arama yerine E702 yazıp bulabilirsiniz.

Bu alanda Seç > Kopyala adımı ile kullanmak istediğiniz excel, metin belgesi yada Word yazıları içinde kullanabilirsiniz.

Bluetooth işareti bunun dışında en iyi yöntemlerden biride kopyala ve yapıştır. Bizde sizler için bu işareti sayfamızdan alarak kullanabilirsiniz.

Bu Bluetooth sembolünü yukarıda alandan alarak istediniz alana yapıştırınız. Bunun dışında arayıp da bulamadığınız emoji, similey, icon için Emoji Kütüphanesi üzerinden tüm görsel ikonları bulabileceğiniz bir yazımızı okuyabilirsiniz.

Pc klavyesinde yukarıda saydığımız teknikler yardımı ile bluetooth simgesi işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın