Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Biyolojik Tehlike ( ☣ ) İşareti Nasıl Yapılır?

3.508 views
Sponsorlu Bağlantılar

canlılar üzerinde kalıcı, ölümcül, yaralayıcı, ve kalıcı zararlar veren tehdit yaratan bir tür canlı organizmalara biyolojik tehlikeler diyebiliriz. Bu biyolojik tehlikeler her yerde olabilir, o yüzden bu tür tehlikeli yerlere Biyolojik Tehlike İşaretleri ile belirlenmektedir.

Bizde bu konumuzda bilgisayar klavyesinde özel karakterlerden biri olan , biyolojik tehlike işareti nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalışacağız. Biyolojik Tehlike Simgeler konusunda, klavyede özel kısayol tuşları her karakterde olmadığı için bazı simgeleri karakter eşlem veya ascii kod tablosunda yapabiliyoruz. Windows 10, Windows 7 ve diğer Windows işletim sistemleri uygulama metotları aynı olacaktır. 

Biyolojik Tehlike Simgesi için win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım ve bu çalıştır penceresine charmap komutunu yazarak enter tuşuna basarak karakter eşlem tablosunu açalım.

Biohazard Sing ( Biyolojik Tehlike Simgesi ), unicode karşılığı U+2623 dir. bu kodu unicode’a git yerine yazdığınızda kolaylıkla biyolojik tehlike simgesini bulabilirsiniz.

ayrıca yukarıda biyolojik tehlike işaretini kopya, yapıştır ile istediğiniz metin belgesi, excel, word gibi dosyalara yapıştırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonlarda emoji klavyesinde bulamadığınız emoji, smilay işaretleri Emoji Kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket;

biyolojik tehlike işareti klavyede, biyolojik tehlike simgesi nasıl yapılır, biyolojik tehlike işareti nasıl yapılır, biyolojik tehlike simgesi nasıl yapılır, ☣ anlamı, ☣ nedir, ☣ işareti, ☣ simgesi, ☣ sembolü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın