Sponsorlu Bağlantılar

netmaster adsl modem wi-fi şifresi nasıl değiştirilir?

18.274 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda kablonet internet, turksat tarafından abonelerine dağıtılan adsl modem netmaster şifresi nasıl değişir, nasıl değiştirilir? konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Genel olarak Adsl Modem Modeli olarak Netmaster Infinity 401Netmaster CBW-383ZN Docsis modellerinde wifi şifresi değiştirme konusunu anlatarak bilgi verelim. 

Wi-Fi şifresi bildiğimiz gibi kablosuz ağlarda , modem ile kablosuz olarak bağlanan cihazlarda güvenli bir şekilde internete bağlanmayı sağlayan ağlardır. Mutlaka eğer kablosuz ağ, wireless bağlantı ile cihazları kullanıyorsanız, İnternet güvenliği için şifreleme yapınız. 

Netmaster Wifi Şifresi Nasıl Değişir?

wifi ağ şifresi değiştirmek için adsl modem arayüzüne girmemiz gerekecektir, bunun için modem arayüzüne giriş için netmaster modem arayüzü için “http://192.168.0.1/ ip adresi kullanılmaktadır. 

Bu ip adresini tarayıcınız adres çubuğuna yapıştırın ve yukarıda giriş panelini göreceksiniz, burada adsl modem ilk geldiğinde Kullanıcı Adı: admin , Parola : admin olarak gelmektedir, eğer bu şekilde ise sizin modem giriş şifresini kesinlikle değiştirin.

Modem Arayüz Şifresi giriş yaptıktan sonra karşınıza temel ayarların olduğu bir panel gelecektir. Bu panelde Kablosuz Yayın Adı ( SSID ), WPA-2 PSK Şifresi gelecektir, isterseniz wifi şifresini buradan değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Eğer NetMaster Şifresi değiştirmek için burayı pas geçtiğinizde diğer Parola değiştirme paneli ise Kablosuz > Güvenlik adımını takip edebilirsiniz.

WPA Ön-Paylaşımlı Anahtar yazan bölümden netmaster wifi şifresini değiştirebilirsiniz. Böylece ağ şifresini istenildiğinde değiştirme imkanı veya yeni modem aldığınızda, kurulduğunda değiştirebilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket;

kablosuz ağ şifresi, wifi anahtarı, wireless şifresi nasıl değişir, wi-fi şifre değiştirme, wifi şifre netmaster, kablosuz bağlantı şifresi, SSID Şifresi, NetMaster Ağ Şifresi, nasıl değişir, nasıl değiştirilir, Uydunet Şifresi, wifi şifresi değiştirme uydunet

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

netmaster adsl modem wi-fi şifresi nasıl değiştirilir? (9 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ben bu yazdıklarınızi denedim fakat sonuç alamadım değişmiyor. Ne wi-fi adı nede şifresi hep aynı.

  2. bende sifre ve parola kısmına admin yazıyorum ama hep aynı sayda cıkıyor sanki birşey yazmamısım gibi
    buarada modemim, Infinity 401 ve turksat kullanıyorum
    bu durumda ne yapmalıyım

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın