Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Binde ‰ İşareti Nasıl Yapılır?

16.732 views
Sponsorlu Bağlantılar

klavye kullanarak Binde ‰ işareti nasıl yapılır? bu sorumuza yanıt vermeden önce ilk önce Binde simgesi nerelerde kullanılır? bununla ilgili olarak ön bilgi vermek istiyorum. Yüzde ifadesine benzeyen bir işareti simgeleyen binde işareti matematik ‘de  bir bütünün bin eş parçaya bölünmesi ve binde kaçı olduğunu belirtir. Buna örneklersek ‰ 70  binde yetmiş dersek bir 1000 bin eş parçaya bölünmüş ve 70 çarpılmasıdır.

Matematik’de bu sayıları ifade etmek için % yüzde ifadesi gibi binde simgesini ‰ simgesi ile belirtilir. Binde ifadesini bilgisayar klavyesinde yapmak için ALT + 0137 tuş takımını kullanmak gerekir . Yani Bir eliniz ile ALT tuşuna basılı tutarken diğer elinizde 0137 tuşlarını sırası ile tuşlayarak bıraktığınızda binde işaretinin çıktığını göreceksiniz.

Ayrıca Bilgisayar’da klavye dışında Karakter Eşlemi kullanarak bu işareti elde edebilirsiniz. Başlat > Donatılar > Sistem Araçları > karakter eşlemi üzerinden Unicode U+2030 vuruşu ile temsil etmektedir.

Arama Tags & Etiket;

binde işareti nasıl yapılır , binde simgesi nasıl yapılır , binde işareti ascii kodu , ‰ işareti , binde işareti anlamı , binde işareti nere kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Binde ‰ İşareti Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın