Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Barış Sembolü ☮ İşareti Nasıl Yapılır?

7.987 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünya’da yaşanan savaşlar hep bir barış özlemini , hasretini dile getirecektir , bu yüzden içimizdeki duyguları ve düşünceleri dile getirmek için barış işaretleri profilimizde bile yer almıştır. Barış simgesi nasıl yapılır klavyede bununla ilgili olarak pratik kolay şekilde nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi aktarmaya çalışacağım. Akıllı telefonların emoji klavyesinde bu simgeyi bulabilirsiniz. Bunu bilgisayar üzerinde klavye’de herhangi bir kısayol yoktur ama ascii karakter kodları ile yapabilirsiniz.

baris-isareti-nasil

Windows 10 , Windows 7 işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçlar > Karakter Eşlem adımlarını takip ederek ascii kod – özel işaretlerin olduğu tabloyu açabiliriz.

klavyede-baris-simgesi-nasil-yapilir

Barış Simgesi ascii kod karşılığı Unicod= U262E dir. Bu işareti bulabilmek için Ms Gothic yazı tipini seçerek arama yerine yazdığınızda bulabilirsiniz. Böylece bilgisayar klavyesi kullanarak bu işareti yapabilirsiniz.

Bununla birlikte Telefonlarda barış işaretini kullanabilmek için kopyala – copy ( ctrl+c ) ve yapıştır – paste ( ctrl+v ) yaparak istediğiniz word ( doc ) , excel ( xls , xlsx ) , txt dosyalarında kullanabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

barış simgesi , barış işareti , barış sembolü , klavyede barış işareti , klavyede barış sembolü , klavyede barış simgesi , barış simgesi emoji , barış sembolü emoji , barış işareti emoji , smiley nasıl yapılır , peace ikon , peace symbol , peace sing , peace sybol

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Barış Sembolü ☮ İşareti Nasıl Yapılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın