Sponsorlu Bağlantılar

end to end error detection sorunu nasıl çözülür ?

113 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Hdd ( sabitdisk ) Hd Tune programı ile  taramasını yaptığınız’da “end to end error detection” hata mesajı vermektedir. Acaba bu sorun disk kaynaklı mı yoksa yazılımsal mı? bu sorun nasıl çözülür? bunları sizler için araştırdık.

hd-tune-end-to-end-error

Dosya kopyalama yaptığında yavaşlamalar bu sorunla neden olabilmektedir. En başta temiz bir kurulum ( format ) atmak acaba bu sorunu çözer mi? Bununla ilgili olarak “end to end error detection ” sorunu hakkında farklı adımları izleyerek sorunun çözümünü bulmaya çalışalım.  Bunun için kontrol edilmesi gereken yollar ;

  • Harddisk ile Anakart arasında bağlantı kablolarını kontrol ederek sağlam olup olmadığını bakınız .
  • Hd Tune , Hdd Health , Hard Disk Sentinel gibi programlar bazen diski doğru okumuyor olabilir . Bu yüzden seagate ve diğer disk üreticileri firmaların kendi test araçlarını kullanmalarını tavsiye edilir.
  • Seagate için “http://www.seagate.com/tr/tr/support/downloads/item/seatools-win-master/” adresi üzerinden bu araçları yükleyerek diski tekrar kontrol ediniz.
  • Bilgisayarda kullandığınız sabit disk garanti kapsamında ise garanti kapsamında teknik servis yetkililerine gönderebilirsiniz.
  • hdd bir başka bilgisayarda deneme şansınız varsa bunu test ediniz , veya kendi bilgisayarınıza başka bir hdd takarak onu test etmeye çalışın eğer burada aynı hata alınmıyorsa bağlantılarda bir sorun yoktur böylece disk kaynaklı bir sorun yaşamış oluyorsunuz.
  • end to end error detection sorunu yaşıyorsanız bu problem dahada artmadan tehlikeli olmadan bir an önce diskin içindeki verilerin yedeğini bir an önce alınız. Daha sonra başınıza kötü şey gelmeden kendinizi garantiye bir an önce alınız.

Arama Tags & Etiket ;

end to end error detection hatası , end to end error detection sorunu nasıl çözülür , end to end error detection Windows 10 , end to end error detection Windows 7 , end to end error detection problemi , end to end error detection sorunsalı , end to end error detection seagate , end to end error detection samsung , end to end error detection fix , end to end error detection failed

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

end to end error detection sorunu nasıl çözülür ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın