Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Austral { ₳ } işareti nasıl yapılır

163 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski işletim sistemi kullananlar için austral işareti klavyede nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu işaret A harfine benzeyen fakat ortasında iki çizgi olan bir özel karakterdir. Klavyede sıklıkla kullanılan özel işaretler, karakterler, semboller Ctrl, Alt, Altf GR, Shift veya Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır.

Klavyede olmayan karakterler ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden gerçekleşmektedir. Bizimde bu konumuzda sizlere austral sembolü yapma konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış hakkında bilgi vereceğiz.

AUSTRAL SEMBOLÜNÜ KLAVYEDE YAPMA

Ortası iki çizgili A harfi yapmak için karakter eşlem tablosunu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için ilk önce bu tabloyu açmak için Windows Tuşu + R harfi birlikte basınız ve çalıştır penceresi komut yerine charmap komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

Karşınıza “KARAKTER EŞLEM” tablosu gelecektir. Bu tablo içinde yüzlerce özel karakterlerin bir arada olduğu Windows özelliği olan tablo açılacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi karakterlerin olduğu bir tablo açılacaktır. Bu tabloda birçok sembolleri göreceksiniz. Austral simgesi bulmak zor olacaktır. Bunun için sizlere tarif edeceğimiz adımlarla kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yazı Tipi; Calibri olarak ayarlayın ardından Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin. Austral sembolü Unicode karşılığı U+20B3 kodu gelmektedir.

Bu kodu yine yukarıda gördüğünüz gibi Unicode’a git yazan yere 20B3 olarak yazdığınızda bu özel işareti kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu alandan Seç ve Kopyala tuşlarını kullanarak panele kopyalayın ve başta Excel, Word, Txt metin belgelerine veya web site, blog sayfanıza kopyalamak suretiyle kullanabilirsiniz.

Ben bunlarla bu kadar uğraşamam diyorsanız o zaman yukarıda alandan ortası iki çizgili A harfini kopyalamak suretiyle istenilen alanda kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece bu özel sembolü, işareti kullanabilirsiniz. Klavyede olmayan bu özel karakterimiz austral işareti yapmak için bu yöntemleri seçebilirsiniz. Klavyede olmayan simgeleri, sembolleri, vektör emoji kütüphanesi üzerinden bulabilirsiniz.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorunlarınız için destek sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın