Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Arapça Sallallahu Aleyhi ve Sellem yazma

10.679 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde olmayan özel karakter, özel işaretler nasıl yapılır? konusunda arapça  sallallahu aleyhi ve sellem nasıl yazılır? Bununla ilgili olarak siz takipçilere bilgi aktaracağız. Bildiğimiz gibi Hz. Muhammed ismi anıldıktan sonra söylenen salavat kelimesi (sallallahu aleyhi ve sellem ) anlam olarak “Allah ona salat ve selam etsin” anlamı gelmektedir.

Bizde Pc klavyesinde Allah ona salat ve selam etsin Arapça yazma nasıl olur? Bununla ilgili örnek vereceğiz. Kullandığımız işletim sistemi Windows ve Türkçe Q veya F klavye olabilir.

Arapça kelimeleri yazabilmek için Windows 10 veya Windows 7 ne olursa olsun Bölgesel dil ayarlarından Arapça dil paketi yüklemek gerekecektir. Biz bilgisayara Arapça dil paketi yüklemeden ( ) sallallahu aleyhi ve sellem arapça yazmayı anlatalım. 

Klavyede Arapça sallallahu ‘aleyhi ve salam yazma

Kopyala yapıştır سالالاهو أليهي و سلام şeklinde Google arama yaparak bulabilir ve istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

  • Windows+R tuşlarına birlikte basıyoruz.
  • Çalıştır Penceresi açılacak
  • Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazısınız.
  • Karakter Eşlem tablosu açılacaktır
  • Yazı Tipi : Arial olarak ayarlayın.

Arapça Sallallahou Alayhe Wasallam Ligatürü şeklinde Unicode U+FDFA olarak çıkmaktadır. Univode’a git yazan yere FDFA yazarak kolaylıkla arapça sallallahu aleyhi ve sellem simgesini bulabilir ve bu sembol ya da işaret olarak Seç ve Kopyala yapabilirsiniz.

Yukarıda sallallahu aleyhi ve sellem işaretini istediğiniz Excel, Word, Metin belgelerinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında Arayıp da bulamadığınız özel karakterleri Emoji Kütüphanesi üzerinden bulup kullanma imkanı da vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın