Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Ankh ( ☥ ) İşareti Nasıl Yapılır?

8.265 views
Sponsorlu Bağlantılar

Ankh Nedir? ilk önce bununla ilgili bir bilgi vererek, ankh işareti nasıl yapılır? bu konuyu anlatmaya öyle geçelim. Görsellik olarak T Harfi üzerine oturtulmuş bir yuvarlak, daireden ibaret bir Antik Mısır Sembolüdür. Diğer adıyla Nil’in Anahtarı olarak’da bilinir. 

Diğer isimleri olarak Kulplu Haç ( crux ansata ) , Yaşam, Hayat Anahtarı olarak da bilinir, genelde firavunların elinde sıklıkla gördüğünüz, Ankh İşareti’ni bizde klavyemizde nasıl yaparız bunu anlatalım. 

Bilgisayar klavyesi üzerinde bazı karakterlerin özel kısayolları mevcuttur, bazıları ise kısayolu olmadığı için karakter eşlem tablosu veya ascii kod tablosunu kullanarak yapacağız. Ankh Simgesi klavyede olmadığı için bizde karakter eşlem tablosu kullanarak yapacağız. Windows 10, Windows 7 veya diğer windows işletim sistemlerinde aynı metodu kullanarak Yaşam Simgesi, Anhk Simgesi yapacağız.

win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açalım ve bu pencereye charmap komutunu yazarak enter tuşu ile karakter eşlem tablosunu açalım.

Nil’in Anahtarı ( Ankh Sembolü ) unicode olarak karşılığı U+2625 dir. bu kodu unicode’a git yerine yazında kolaylıkla bulabilir ve seç ve kopyala ile bu Ankh Simgesini kopyala ve yapıştır olarak istediğiniz excel, word, metin belgesi yapıştırarak kullanabilirsiniz.

ayrıca ankh sembolünü yukarıda landan kopyala yapıştır ile istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Bunun dışında arayıp da bulamadığınız emoji, smiley işaretlerini akıllı telefon emoji klavyesinde olmayanı da Emoji Kütüphanesi bularak kullanabilirsiniz. 

Arama Tags Etiketler;

yaşam işareti, yaşam sembolü, yaşam simgesi , Anhk İşareti klavyede, anhk simgesi, anhk sembolü , Nil’in Anahtarı işareti , yaşam hayatı simgesi, nasıl, klavyede yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın