Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede 0 bölü 3 { ↉ } işareti nasıl yapılır

27 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda klavyede olmayan özel karakterlerden biri olan 0 bölü 3 bayağı kesir işareti klavyede nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Klavyede sıklıkla kullanılan özel karakterler, işaretler Ctrl, Shift, Alt, Alt Gr, Fn tuşlarını kullanarak yapılmaktadır. Bunun dışında klavyede bulunmayan semboller ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bizime bu yazımızda sıfır bölü üç sembolü temsilen Matematik ve Geometri hesaplamalarında kullanılan 0/3 işareti için sizlere bunun yapılma tekniği göstereceğiz.

0 BÖLÜ 3 KESİR SİMGESİ NASIL YAPILIR

Bu özel sembolü klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu kullanarak gerçekleştireceğiz. Bunun için ilk önce bu tablo nasıl açılır oradan başlayalım.

Windows + R tuşlarına birlikte basıyoruz ve “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu pencereye “charmap” komut yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz.

0 bölü 3 bayağı kesir simgesi Unicode U+ karşılığı gelmektedir. Bu kodu gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin Yazı Tipi; Segoe UI olarak ayarlayın ve Unicode’a git: 2189 olarak yazdığınızda bu işareti kolaylıkla bulabilirsiniz.

Buradan Seç ve Kopyala olarak panoya kopyalayarak başta Excel, Word, Txt, Metin belgesi üzerinden tüm istenilen alanlara yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamam diyorsanız yukarıda alandan kopyala ( ctrl + c ) tuşlarını kullanarak yapıştır ( ctrl + v ) tuşlarını kullanarak istenilen alanlarda kullanabilirsin.

Bu konumuzda 0 bölü 3 sembolü, simgesi klavyede nasıl yapılır bunu anlatmaya çalıştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla ilgili sorularınız için veya bilgisayarda, Android, İOS cihazlarda arayıp da bulamadığınız emoji, semboller için emoji kütüphanesi üzerinden istenilen tüm simgeleri, özel karakterleri görebilir ve buradan alabilirsiniz. Sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın