Sponsorlu Bağlantılar

Kimliği belirsiz bir geliştiriciden geldiği için açılmıyor sorunu

2.629 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ilginç bir sorunla karşı karşıya kalan arkadaşlar için sorunun çözümü için bir araştırma yaptık. Bu sorun “kimliği belirsiz bir geliştiriciden geldiği için açılmıyor” sorunu genel olarak İOS işletim sistemli cihazlarda ( MacOS ) daha önce indirip kullandığınız ve sildikten sonra ilerleyen zamanlarda tekrar bu uygulamayı cihaza yüklediğiniz de alabilirsiniz.

Apple cihazlarda kimliği belirsiz bir geliştiriciden geldiği için açılmıyor hatası için bu sorunun çözümü nedir? nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak sizlere bir çözüm yolu önereceğiz. Bu uygulamalar kimliği belirsiz Apple kayıt ettirilmemiş geliştiriciler tarafından yazıldığında ve sizde indirip yüklemeye çalıştığınızda sizin güvenliğiniz için bu uyarı penceresini alırsınız.

Uygulamaları Mac Apple Store dışından yüklemeye çalıştığınızda bu hatayı, sorunu alırsınız. Aslında Apple sizin güvenliğinizi düşünerek böyle bir uyarı mesajı vermektedir.  Kimliği belirsiz bir geliştiriciden gelen uygulamayı açma sorunu bu şekilde yaşanmaktadır. Bu tür imzasız ve kimlik bilgisi olmayan uygulamalar cihazınıza zarar verebilir, kişisel bilgilerinizi arka taraf da sızdırabilir ve cihazınız korsanlara açmış olabilirsiniz.

Kimliği belirsiz bir geliştiriciden geldiği için açılmıyor

Bu uygulamaları mutlaka yüklemek istiyorsunuz ve zararsız olduğuna güveniyorsanız, bu uyarı mesajı kaldırmak sorunu çözmek için ne yapabiliriz?

  • Uygulama ikonu üzerine gelerek sağ tuşla > Aç demeniz yeterli olacaktır.
  • Gatekeeper bu ayar kayıt edilerek her defasında sormayacaktır.
  • Bazı uygulamalarda Uygulama, hasar görmüş olduğu için açılamıyor. Disk görüntüsünü çıkarmalısınız. Uyarı mesajı alabilirsiniz.
  • Bu uyarı mesajlarında dijital imza olmadığı için bu tür uyarı mesajı alınır. Bunun için gatekeeper üzerinden küçük bir ayarı değiştirmek gerekiyor.
  • Sistem Tercihleri > Güvenlik ve Gizlilik > Şuradan indirilen uygulamalara izin ver kısmı altında “Herhangi bir yer” kısmını işaretleyin.
  • Bu adımı işaretlediğiniz de “kimliği belirsiz bir geliştiriciden geldiği için açılamıyor” sorunu çözülmüş olacaktır.

Bu önlemler ve uyarı mesajları sizin güvenliğiniz için olduğu için bu tür dijital imzasız, kimliksiz geliştiriciler tarafından internetten indirdiğiniz yazılımlara izin vermeyiniz. Uygulamayı yükledikten, açtıktan sonra Gatekeeper ayarını tekrar “mac apple store ve kimliği belirli geliştiriciler” ayarını seçmeniz de tavsiye vardır.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın