Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram da seçimler için “oy kullandım” etiketi

410 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram blog sayfasında duyurduğu bir özellikten bahsetmeye çalışacağız. Bu yeni özellikte “oy kullandım” etiketi aslında bu etikete bir Facebook dan yabancı değiliz.

Facebook seçim zamanlarında oy kullanma zamanında Türkiye veya başka ülkelerde “oy veriyorum” butonu ile kullanıcıların oy kullanıp kullanmadığını, oya gidenleri arkadaşlarıyla paylaşmasını sağlamaktadır.

Bu konumuzda instagram oy kullandım hashtag etiketi yakın zamanda 6 Kasım 2018 de Amerika’da gerçekleşecek olan Ara Seçimlerde Amerikan vatandaşlarına açılacak bu özellikte oy kullananlar için hem takipçilerine bilgilendirme amaçlı hem de eğlenceye dönüştürmek amaçlı olarak hikâye’de “oy verdim” çıkartması ile yakınlarına, arkadaşları ve ailesiyle paylaşılması düşünülmüş.

İNSTAGRAM OY KULLANDIM ÖZELLİĞİ

Bu özellikle birlikte oy kullanıcılarına ABD seçimlerine nasıl kayıt olunacağına, kayıtların nasıl güncelleneceğine, eyaletlerde nasıl oy kullanılacağına dair bilgilerde verecektir. Bu özellik için küçük bir kayıt sonrası size verilecek oy verdim rozeti ile hikayenizde görünecektir.

Bu güncelleme yakın zamanda yeni gelecek güncelleme ile kullanılmaya başlanacaktır. Amerikan vatandaşları için kullanılacak olan bu özellik yakın zamanda tüm dünya ülkelerinde başta Türkiye’de ve yoğun olan Almanya, Hollanda ve diğer Türk vatandaşlarının seçimlerde kullanması dileğiyle.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın