Sponsorlu Bağlantılar

ultimate-search.net arama motorunu nasıl silinir?

220 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu yönlendirme Arama motoru ultimate-search.net bilgisayarımıza yükleyeceğimiz AdCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konu hakkında bilgi vereceğim.Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarınızı etkiler böylece her açılışta bu sayfaları kullanmış olursunuz.

Şimdi gelelim bu yönlendirme arama motoru ultimate-search.net nasıl kaldırabiliriz ? bunun için iki değişik yol izleyeceğiz hangisi kolayınıza gelirse onunla kaldırabilirsiniz.

1-Adım ;

Bilgisayarımızdaki Registry kayıtlarını manul olarak temizleyeceğiz böylece bilgisayardaki zararlı kodları bilgisayardan silmiş olacağız.

Bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen ultimate-search.net arama motoru içinde uyarlayabiliriz.

2-Adım ;

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programı ile kaldıracağız , Bu program ile taratırmadan önce diğer çalışan programları kapatalım öyle scanner işlemini gerçekleştirelim.

 

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ..

Bilgisayarımızda bu program ile tarattık dan sonra bilgisayarımız kendini yeniden başlatacaktır , daha sonra bilgisayarımızda silinen dosyalar size bir rapor halinde ekrana gelecektir.

adw

 

Bilgisayarımız da yüklü olan tarayıcıların ( Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome ) özellikler bölümüne teker teker giriyoruz .

rapid-seacher sitesini kaldırma

Tarayıcıların Özellikler bölümüne girdik den sonra yukarıda örnek resim’de olduğu gibi Özellikler bölümünde Hedef kısmında gördüğünüz gibi http://www.ultimate-search .net uzantısı tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz .

Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın