Sponsorlu Bağlantılar

Ekrandaki Yazılarını Büyütme-Küçültme Nasıl yapılır?

47.897 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda okuduğunuz Haberleri,makaleleri,yorumdaki yazıları bazen gözle seçmek zor olabilir , okumakda sıkıntı çekebilirsiniz Bu yazıları büyütmenin bir yolu olmalı bende bu konu üzerinde duracağım . Okuduğumuz bu yazıları nasıl büyültebiliriz Sorunun cevabını veriyorum.

Mozilla Browser kullananlar için ;

Mozilla Araç Çubuğunda Görünüm > Yakınlaştırma > Yaklaş yada Uzaklaş ( Ctrl ++ ) tuşlarını kullanabilirsiniz.Ayarları eski haline getirmek için Sıfırla  yada Ctrl + 0 (sıfır)  tuşlarına Basabilirsiniz.

 

Google Chrome Browseri kullananlar için ;

Google Browser Sağ  üst kısmında Araçlar kısmına girdiğinizde Yakınşlatır Sekmesinden duruma göre ayarlayabilirsiniz.

 

İnternet Explorer Kullananlar için ;

Menu kısmında Görünüm Sekmesinin Altında Yakınşlatır kısmı altında istediğiniz yakınlar yada uzaklık ayarı değiştirebilirsiniz.

 

İpuçu ;

1- Ekrandaki Yazıları Yakınlaştırmak ve Uzaklaştırmak için Klavyedeki  Control Tuşu ile Yakınlaştırmak için CTRL  +  Tuşlarını

Uzaklaştırmak için CTRL  – Tuşlarını   Bu ayarları Sıfırlamak normak ayarlara dönmek için CTRL  0 (sıfır ) Tuşlarına Basabilirsiniz.

2- Diğer bir ipuçu ise Ctrl Tuşuna Basılı tutup   Mause ( farenin ) Döner Topu ile öne veya arkaya Döndürerek büyütüp küçültebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Ekrandaki Yazılarını Büyütme-Küçültme Nasıl yapılır? (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. teşekkür ederim. bir programdaki yazıyı büyütmem gerekiyordu, ctrl mause çok işime yaradı. sağol.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın