Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz ağ { wireless } sinyal gücünü öğrenme

1.914 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu konumuzda bilgisayarda kablosuz ağ bağlantısı yani wifi veya diğer adıyla wireless sinyal gücünü bulma konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Günümüzde artık hemen hemen bütün cihazlar kablosuz ağ bağlantısı ile interneti kullanmaktadır.

Bu hem kablo kirliliğinden, hem de uzak ortamlarda interneti kullanmak için bir bağlantı tipi olarak tercih edilmektedir. Bilgisayar, tablet, telefonlar kablosuz interneti kullandığında bağlantı durumu cihazınız ağ bağlantıları kısmından ya da masaüstü ikonların olduğu yerden bağlantı durumu görebilirsiniz.

Kablosuz ağ sinyal gücü gösteren yeşil renkli çubuklar bu ikonlar Windows 10’da değişti veya mobil cihazlarda farklı ikonları görebilirsiniz.

Tek çizgi sinyal durumun zayıf olduğunu iki ve üç çizgiden sonrası sinyal durumu iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bizim bu konumuzda kablosuz ağ sinyal gücü yüzde % kaç şeklinde bağlantılı olduğunu öğrenmek, bulmak için bilgisayarımızın dos komutu ile öğreneceğimizi biliyor musunuz?

Eğer bilgisayarda wireless ile bağlandınız ve wireless bağlantı durumunu öğrenmek isterseniz bu çubuklara bakabileceğiniz ve herhangi bir nedenle bu göstergenin arızalı olması nedeniyle dos komutu yardımı ile internet bağlantı sinyal gücünü bulabiliriz.

KABLOSUZ AĞ BAĞLANTI DURUMU ÖĞRENME

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer sürümlerde wifi sinyal gücünü bulmak için aşağıdaki adımları takip ederek işlemi gerçekleştirelim.

  • Windows Tuşu + R tuşlarına birlikte basın ve çalıştır penceresini açınız.
  • Bu çalıştır penceresine “exe” komutunu yazarak dos penceresini açıyoruz.

Dos penceresine tırnak işaretin kullanmadan “netsh wlan show interface“ komutunu yazın ve enter tuşuna basınız.

Yukarıda örnek resimde girdiğimiz komut ve wi-fi bağlantı ayarlarını ağ kartı, ssid, bağlantı sinyal durumu, Sinyal gücü %100 olduğunu görmektesin.

Sinyal gücü öğrenmek bir komut kadar basit olduğunu görebilirsiniz. Sizde bilgisayarınızda kablosuz ağ ile bağlanıyor, wifi, wireless sinyal gücünü bulmak için “netsh wlan show interface komutu” ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Konu : wifi şifresi öğrenme

Bu konumuzda kablosuz sinyal gücünü öğrenmek için nasıl yaparız, nasıl yapılır konusunda sorulara cevap vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularını gönderebilir.

Diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızı kullanarak sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın