Sponsorlu Bağlantılar

Çalan şarkıyı bulma

19.323 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda herhangi bir ortamda çalan şarkıyı bulma konusunda siz takipçilerimize yardım etmeye çalışacağız.

Bir kafede, mağazada, gece kulübünde veya başka bir ortamda çalınan şarkı hoşunuza gitti fakat bunun kime ait olduğunu, hangi şarkıcının, müzisyenin yani kısaca çalan şarkının kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsunuz bu çalan şarkıyı nasıl bulurum? Konusunda günümüz teknoloji zamandı artık kolaylıkla bulabilirsiniz.

Nette bir sürü yazılımlar teknikler var bizde bu konumuzda çalan şarkının adını bulma konusunda vereceğimiz teknikler ile sizde bulabilir, öğrenebilirsiniz.

TELEFONDA ÇALAN ŞARKIYI BULMA

Kullandığınız akıllı telefonlarda çalan şarkıyı bulma iphone, çalan şarkıyı bulma android cihazlarda başvuracağımız teknik üçüncü parti uygulamalar olacaktır.

Bunun için sizlere vereceğimiz uygulamalar sayesinde telefondan çalan şarkı sözlerini dinleterek kolaylıkla veya çalan müzik sesi, tonu ile kimin söylediğini bulabiliyoruz. Şimdi geldi dinlediğiniz şarkıyı bulmaya aşağıdaki adımları takip ederek çalan şarkının sahibin bulmaya!

SHAZAM

Listenin ilk başında yer alan ve biraz acemi olanlar dışında aşağı yukarı herkesin bildiği, kulak aşinalığı olduğu bir uygulamadır.

Kendi alanında başarı olan bu uygulamada ios işletim sistemi için ( ipad, ihone ) cihazlar için ve Android tabanlı cihazlarda kullanılmak üzere uygulaması bulunmaktadır.

İOS :https://itunes.apple.com/app/shazam/id284993459?mt=8” adresi üzerinden ios cihazlara indirerek kullanabilirsiniz.

ANDROİD : Samsung, Htc, Asus, Lg ve diğer başta gelen android cihazlara Shazam uygulamasını indirmek için “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shazam.android” adresi üzerinden telefona indirerek kullanabilirsiniz.

Shazam uygulaması ile çalan şarkıyı tanıyan program olarak başarılı bir uygulamadır. Bunun dışında diğer konularımızda Shazam da bulduğunuz parçayı Spotify üzerinden dinlemek, bulduğunuz şarkıyı listeye ekleyerek sonradan dinleme özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Tavsiye Konu : Spotift şarkılarını instagramda paylaşma

SOUNDHOUND

Bunun dışında başarılı bir uygulama olan ve çalan şarkı kime ait bulma için kullandığımız diğer uygulamalardan biride SoundHound uygulamasıdır.

İOS ve Android cihazlar için uygulamaları mevcuttur. Bu cihazlar sayesinde çalan şarkı kimin tespit edebilirsiniz.

İOS :https://itunes.apple.com/us/app/soundhound-music-search-recognition/id355554941?mt=8” adresi üzerinden iphone, ipad cihazlara indirebilirsiniz.

ANDROİD :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium&hl=tr” adresi üzerinden cihazınıza Samsung, HTC, LG, Asus ve diğer android cihazlarda kullanarak şarkıyı bulma kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

MUSİXMATCH

Diğer bir keşfetme uygulaması olan şarkı kime ait olduğunu bulmamız için kullandığımız uygulamalar arasında Musixmatch uygulamasını kullanabilirsiniz.

Her iki farklı ios, android cihazlarda kullanabileceğiniz uygulamada çalan şarkı kimin hemen bulabiliyorsunuz.

İOS :https://itunes.apple.com/us/app/musixmatch-lyrics-finder/id448278467?mt=8” adresi üzerinden iphone, ipad cihazlara indirerek kullanabilirsiniz.

ANDROİD :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.musixmatch.android.lyrify&hl=tr” adresi üzerinden Samsung, LG, HTC, Asus, Huawei, General Mobile telefonlar için cihazınıza indirerek kullanabilirsiniz.

MUSİCID

Bunun dışında çalan şarkıyı bulma için kullanabileceğiniz uygulamalar arasında ücretli olarak indirmeye sunulan bu uygulama ile çalan şarkıyı bulmak amaçlı kullanılmaktadır.

İos ve Android cihazlar için uygulamayı kullanmak mümkündür. Bu uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

İOS:https://itunes.apple.com/us/app/musicid/id358838909?mt=8” adresi kullanabilirsiniz.

Android :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gravitymobile.recognize” adresi üzerinden cihazlara indirebilirsiniz.

ÇALAN ŞARKIYI KİM SÖYLÜYOR

Cafe’lerde çalan bir parça hoşunuza gitti ve hemen cep telefonu çıkartıp uygulama özelliğinden kimin söylediğini hemen uygulamayı kullanarak bulabileceğiniz diğer bir uygulama Audiotag uygulamasıdır.

AUDİOTAG

Bu uygulama diğerlerine göre biraz uğraştıracak gibi karşı tarafa yüklediğiniz dosya sayesinde kime ait olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

MİDOMİ

Eskiden arabada, bir mekanda çalan parçalar kime ait olduğunu sorarak bulmaya çalışırken artık kimseden yardım almadan bir telefonla çalan çalan şarkıyı kim söylüyor bunu öğreneceğimiz bir uygulamalardan biride midomi şarkı sözünü mırıldanmanız yeterli olacaktır.

SNAPCHAT

Bu uygulamalardan hiç biri telefonunuzda yüklü değil ama snapchat kullanıyorsunuz o zaman tam size göre bir çalan şarkının kime ait olduğunu bulabileceğiniz bir uygulama daha önceki konularımızda siz takipçilere çalan şarkıyı snapchat ile bulma konusunu anlatmıştık.

SNAPCHAT İLE ÇALAN ŞARKIYI BULMA

Yukarıda link adresini kullanarak çalan şarkının kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Konumuzu incelemek için link adresini inceleyin.

midomi şarkı bulma ile tam size göre bundan sonra şarkıları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu konumuzda siz takipçilere çalan şarkıları kim söylüyor bunu tespit ederek bulabilirsiniz.

Bununla ilgili olarak üçüncü parti yazılımlar uygulamalar için sayfamızın hemen altına yorum bırakarak tanıtımı yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Çalan şarkıyı bulma (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın