Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz Ağ { Wi-Fi } Erişim Raporu

1.162 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda siz takipçilere kablosuz ağlarda, wifi bağlantılarında erişim raporu hakkında raporlama konusunda bilgi vermeye çalışacağız. İşyerinde, evde yada herhangi bir alanda kablosuz internet bağlantısı kullanıyorsanız ve sizden başka bu ağları izinsiz erişim sağlanmış mı? Gizli bir erişim var mı? Kısacası sizden habersiz izinsiz bir bağlantı var mı? Bunu öğrenmenin bir ipucunu vereceğiz.

netsh wlan show wlanreport komutu :

Windows 10 işletim sisteminde kullanacağımız netsh wlan show wlanreport dos komutu ile ağımızı kullanan herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayar var mı bunu sorgulayacağız.

netsh wlan show wlanreport komutu ile aşağıdaki sorgulamaları size raporlama olarak vererek gerekli bilgileri size “WlanReport” dosyası içinde bilgileri sunacaktır.

  • Bilgisayarın bağlandığı ağ adı
  • Bu bağlantının başlangıç ve bitiş tarihi
  • Oturum süresi
  • Hatalı Log kayıtı

 Yukarıda bilgileri bu wlan erişim raporunda sizlere verecektir. Şimdi kablosuz ağ erişim raporu nasıl alınır? Bununla ilgili aşağıdaki bilgileri vererek başlayalım.

  

 netsh wlan show wlanreport komutu kullanımı? 

Bilgisayarımızda win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve “netsh wlan show wlanreport” komutunu yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Windows 10 hangi bölümde kurulu ise genelde C:\ bölümünde kuruludur. Bunun dışında sorun olursa şu yolu deneyin , başlat düğmesi yanında arama yerine cmd.exe komutunu yazın ve fare ile üzerine gelerek yönetici olarak çalıştır ile cmd.exe dosyasını açınız.

Bunun üzerinden gidersek “C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WlanReport” klasörlerini takip ederek rapora erişebiliriz. Bu klasör içinde wlan-report-latest.html dosyasında bize lazım olacak raporlama içeriğine sahip olacağız.  

Ethernet Adaptör, Kullanıcı Adı, Genel Sistem Adı, Özet raporlamada yer almaktadır. Aktif bağlantı, bağlantı kopması, wifi düşük sinyal, hataları bu raporlama üzerinde görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın