Sponsorlu Bağlantılar

Java Nedir & Bilgisayarınıza Java Testi Yapınız!

638 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı yeni aldınız veya format atarak yeni bir işletim sistem kurduğunuzda Bilgisayar artık her şey bitmiş değildir. Tarayıcı açtığınızda bir site’de sohbet ve oyun oynamak için giriş yaptığınızda hata ile karşılaşa bilirsiniz. Bunun ilk nedeni Bilgisayar’da Java Yüklü olmamasıdır.

java orance

Java Nedir?

1995 yılında geliştirilmiş bir programlama dilidir. Tasarlanmış bir site’de oyunları veya sohbet uygulamalarını açmak için tasarlanmış programla dili gün geçtikçe java dili ile yazılmış , tasarlanmış siteleri açmak için kullanılan bir yazılımdır.

Bu yüzden bu program Bilgisayar’da olmazsa olmazlardan olan bir yazılımdır. Bilgisayar’da tarayıcı açtığınızda ve bir siteyi ziyaret ettiğinizde site düzgün görünmüyor ve bazı sayfaları oyun ve sohbet kanallarını açmıyor ise Java Yüklemek zorunda kalacaksınız.

Javayı bir kere yüklediğinizde bu yeterli olacak ve bir daha Java yüklemeyi istemeyecektir. Bunun Bilgisayarın özellikler bölümünden bakarak bilgisayarın bit yapısına göre yani 64 bit veya 32 bit yapısına göre bu programı indirmeniz gerekecektir. Bu programı indirmek için www.javaindir.net adresini kullanabilirsiniz.

Sanal Java Makinesi , sitelerin , oyunların ve java yazılımı ile kodlanmış tüm yazılımların düzgün çalışması için mutlaka gereklidir o yüzden programı yüklerken tüm talimatları okuyarak ve acele etmeden indirin ve yükleyin.

Ayrıca javaindir.net adresi üzerinden bilgisayarınızda java’nın yüklü olup olmadığını hiç bir programa ihtiyaç duymadan kontrol edebilirsiniz böylece yüklü mü , değil mi ? aklınıza takılıyorsa bunu da bu şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Arama Tags & Etiket;

java indir , sanal java makinesi indir , java nedir , java ne işe yarar , java nerede kullanılır? , java kontrol

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın