Sponsorlu Bağlantılar

işlemci fanı üzerindeki kablo renkleri ?

7.548 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda sizden gelen sorular üzerine cevap vermeye çalışacağım. Sizinde teknoloji üzerine sorularınız olursa basit bir üyelik ile sorularınızı gönderebilir ve aynı zamanda cevaplarınızı alabilir veya herhangi bir soruya cevap verebilirsiniz. Soru & Cevap Buradan Ulaşabilirsiniz.

bu konumuzda işlemci fanı üzerinde bulunan kablo renkleri nedir artı + veya eksi – hangi kablo neye ait buna cevap arayacağız.işlemci fanı kablo renkleri olarak nereye bağlanır? bununla ilgili olarak hemen ipuçları vermeye başlayalım.

işlemci cpu bağlantı kabloları

Fan üzerinde genel renk olarak kırmızı , siyah ve sarı renkli kablolar vardır bazen ise yeşil ve mavi renkli kablolar bulunmaktadır. Bu kablolar nereye bağlanmalıdır gibi sıklıkla gelen sorular vardır. Anakart üzerinde fanların takıldığı pin yerleri vardır burada cpu fan yazısını göreceksiniz. Fan üzerinde bulunan 3 veya 4 pinli slotlar anakart üzerine takılır.

cpu fan ile anakart bağlantı

 

Sarı kablo genel olarak kullandığı yer fanın dönüş hızı ile ilgilidir. Sarı kablo fanın dönüş hızını ayarlamak için kullanılmaktadır. Kırmızı ve Siyah kablolar güç için kullanılmaktadır. Molex kablo kullanarak kullanacaksanız bunlardan hangisi artı + veya eksi – olarak kullanılmaktadır.

işlemci fan kabloları

Power Supply üzerinde baktığınızda ortada kabloların v değerlerini görebilirsiniz. Genel olarak Sarı + Siyah +12v olarak Kırmızı + Siyah +5V olarak gösterilmektedir. Kahverengi kablo topraklama içi kullanıldığı söylenebilir.

Şimdi şunu söylenebilir , Kablolar fanlara göre değişkenlik sağlayabilir. Bunun için Kabloları bağladığınızda fanın dönüş yönüne bakınız aksi bir yönde dönüyor ise yerlerini değiştirin ve klavuza başvurunuz bununla ilgili olarak doğabilecek maddi hasarlara neden olabileceğinizi unutmayın..

Arama Tags & Etiket ;

işlemci fanı üzerindeki kablo renkleri , cpu fanı kablo bağlantıları , işlemci güç bağlantı kablo renkleri , kablolar nereye bağlanmaktadır , kablo bağlantı renkleri , işlemci kablo renkleri , cpu fanı kablo renkleri nereye bağlanır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın