Sponsorlu Bağlantılar

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Hata Ve Çözümleri

1.134 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Adem Bey , Bilgisayarıma sistem yüklemesi yani format atarken IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası ile karşılaşıyorum ne yapmam gerekir ?

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası hem format atarken mavi ekran hatası olarak verir hemde bilgisayarınızda bir oyun oynarken bile verebilir o yüzden hata sırasında en son yaptığınız işlemlere dikkat ediniz oyun için bir crack dosya indirdiğiniz mi ? veya ethernet kartı ile ilgili bir değişiklik yapıldı mı dns ayarları değişti mi gibi bir çok işlemden kaynaklı olabilir.

Bu tür hatalar genelde Ram kaynaklı olabileceğini unutmayınız . Bilgisayardaki ramleri sökün ve ram yuvalarını ve ramleri temizleyin yerlerini değiştirerek tekrar takın. Ramlerin yuvaya takılan slot yerlerini silgi ile siliniz . Eğer bozuk ram olduğu düşünüyor iseniz ramleri teker teker takarak deneyin böylece bozuk ramler var ise tespit ediniz ve yenisi alabilirsiniz.

Diğer bir çözüm yolu Ekran kartı driverlerini değiştiriniz , ekran kartının resmi web sitesini ziyaret ederek güncel sürücüleri yükleyin. Bilgisayarınızda en son yüklediğiniz kurduğunuz sürücüleri kontrol ediniz. Bu sürücüler uyumsuz olabileceği için böyle sorunlar yaşata bilmektedir. Bilgisayarınıza harici olarak takılan usb bağlantılarını çıkartın takılı olmadan tekrar deneyiniz.  Dns Ayarlarını Google 8.8.8.8 olarak değiştirin. Not : Sizde aldığınız hataları buradan yazarak çözüm arayabilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

Windows 7 , Windows 8 , Windows Xp , IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın