Sponsorlu Bağlantılar

İptv de ses var görüntü yok sorunu çözümü

1.192 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda iptv de ses geliyor ama görüntü yok sorunu ve bununla alakalı sorulara çözüm aramaya çalışacağız. Bu sorun genel olarak iptv kullanan kullanıcılar tarafından sıklıkla yaşanan problemler arasında gelmektedir.

IPTV Nedir konusunda daha önce sizlere bu konularda bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda iptv de yaşanan sorunlar için yardım // destek vermeye çalışacağız. Genelinde yurtdışı çıkışlı olan iptv kanallarında genelde internet bağlantıları ve kısıtlamalar nedeniyle sorunlar oluşmaktadır.

Buna orantılı olarak sesin önden gelmesi görüntünün sonradan gelmesi veya ses geliyor fakat görüntü yok hataları da oluşmaktadır. Bizde bununla alakalı olarak sizlere çözüm adımlarını vermeye çalışacağız.

SES VAR GÖRÜNTÜ YOK IPTV

Bu sorunun başlıca nedenleri arasında kanalların olduğu listenin bozuk olması yani M3U dosyasının arızalı olma ihtimalinin yüksek olmasıdır.

Bunun diğer bir oluşma unsuru sunucularda yaşanan problemler, teknik nedenlerden kaynaklıdır. Konu başında dediğimiz gibi internet bağlantısı alakalı olabilme ihtimali yüksektir.

Diğer bir sorunun kaynağı izlediğiniz cihazlardan kaynaklı da yaşanabilmektedir. Bunun için farklı cihazlardan izlemeyi deneyin. Bunlar arasında Bilgisayardan VLC Media Player, Windows Media Player veya Android ve IOS işletim sistemli telefonlarda Smart IpTv, GSE IPTV olarak farklı cihazlardan denemek suretiyle sorunu çözebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; tl işareti klavyede nasıl yapılır

Bu konumuzda ıptv de ses var görüntü yok problemi, hatası ve bununla alakalı çözüm yollarınızı sizlere vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın