Sponsorlu Bağlantılar

İphone Udid Numarası Nasıl Öğrenilir ?

979 views
Sponsorlu Bağlantılar

Udid Numarası Nedir ?

Merhaba , ilk önce İphone Udid numarası nasıl öğrenilir ? konusu öncesi Udid Nedir ? bununla ilgili bir ön bilgi vermek istiyorum ve daha sonra bu udid numarası ne işe yarar bununla ilgili olarak’da bir kısa bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

Udid Kayıtı yapıldıktan sonra udid numarası almanız gerekecektir , Udid kayıtı ise apple yayınladığı beta sürümlerini test edebilmek için kurmak için gereken işleme udid kayıtı , bu kayıt sonrası alınan numaraya udid numarası denir.

apple udid developer

Udid Kayıt Nasıl Yapılır?

Udid kayıtı yapabilmek için “https://developer.apple.com/programs/” adresi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Beta sürümünü çıkıp yayınlanmadan geliştiriciler için açılarak uygulamaları bu sürüm için hazırlamalarına yardımcı olmak için yapmaktadır. Fiyatı 99$ civarında olup kayıt için ödenecek ücrettir. Bu yıllara göre değişkenlik sağlamaktadır.

Udid Numarası Nasıl Öğrenilir?

Udid numarası iTunes üzerinden öğrenebiliriz , bunun için ilk önce cihazınızı usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve itunes programını çalıştırın.

iTunes > Özet kısmında cihazınız ile ilgili bilgileri gösteren panele gelin

 

udid numara sorgulama-1Resimde görüldüğü gibi Seri Numarası yazan yere faremiz ile iki tıkladığımızda bu numara otomatik olarak UDID numarası ile değişecektir

udid numarası sorgulama-2

udid numarası kaç hanelidir ? udid numarası 40 haneli bir harf ve sayılardan oluşmaktadır. Bu numarayı tek tek yazmak için uğraşmayın fareniz ile ağ tuş yaptığınızda Kopya seçeneği ile kısayol dan kopyalama yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

apple udid sorgulama , udid numarası nasıl öğrenilir , udid sorgulama , udid numarası nedir , udid , udid ne işe yarar , udid kaç haneli , udid kayıtı nasıl yapılır , udid kayıdı , udid kayıdı nasıl yapılır , udid developer , iphone udid öğrenme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın