Sponsorlu Bağlantılar

iphone kulaklık modu ‘nda takılı kaldı sorunu

841 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda farklı bir sorun ile çözüm arayacağız. Bu yazımız da iphone kulaklık modu takılı kalma sorunu nasıl çözülür? Bununla alakalı olarak çözüm yollarını deneyeceğiz.

Telefonla konuşurken, müzik dinlerken son derece işe yarayan kablolu kulaklıkta bazen kulaklığı çıkardığınız da kulak işaretinin hala ekranda kaldığını, durduğunu görürsünüz.

Genel olarak kulaklık modunda takılı kalma telefonun hoparlörden sesinin çıkmamasına, arama, çağrılarda karşı tarafa sesin gitmemesi gibi olumsuz nedenlere sebep olabilir.

Bununla alakalı olarak bu olumsuz sorunu çözmek için sizlere aşağıdaki vereceğimiz çözüm yollarını denemek gerekebilir.

iphone kulaklık modu sorunu

iphone kulaklık modu takılı kaldı ve bununla alakalı sorunlar yaşıyorsunuz o zaman aşağıdaki çözüm adımlarını teker teker deneyiniz.

  • 5 mm jaklı girişi olan telefonda ios işletim sisteminden kaynaklı olarak algılama sorunu yaşanmaktadır. Bunun için kulaklık kablosunu birkaç kez çıkarın yakın, çıkarın takın deneyiniz.
  • Telefon kulaklığını farklı bir başka kulaklıkla değiştirerek deneyiniz.
  • İphone veya İpad cihazı yeniden başlatın ve tekrar deneyin
  • Kulaklık girişinde oluşan pislikleri temizleyin.
  • İşletim sistemini güncelleyin

Kulaklığı çıkardınız ve ses açma kapatma düğmesine bastığınız da hala kulaklık ses seviyesini gösteriyorsa yukarıda adımlar da sonuç vermediyse o zaman apple müşteri temsilciliği ile kontak kurabilirsiniz.

Yetkili servis ile iletişime geçerek sizlere gerektiğinde garanti kapsamında veya değilse servise davet edebilirler. Ya da kendi imkanlarınız’la dışarıdan teknik servis de yaptırma imkanı bulabilirsiniz. Bu konumuz da iphone kulaklık modunda takılı kalma sorunu ve çözüm hakkında sizlere destek vermeye çalıştık.

Bununla alakalı iphone sorunları, hata, problemleri yaşıyorsanız yorumlar kısmından tarafımıza sorularını göndererek cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın